KDPR
Vino alaturi de noi in comunitatea fanilorCoreei. Click pe ,,Inregistrare" si afla informatii despre Coreea, despre anumite seriale, rasfoieste paginile cu poze si spune-ti parerea.
KDPR
Vino alaturi de noi in comunitatea fanilorCoreei. Click pe ,,Inregistrare" si afla informatii despre Coreea, despre anumite seriale, rasfoieste paginile cu poze si spune-ti parerea.

KDPR

 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi|

Despre trupa

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
AutorMesaj
ToxieDoamna la cusatoria regalaToxie
Rank: Doamna la cusatoria regala
Mesaje : 184
Reputatie : 6
Data de inscriere : 26/03/2011
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti xD
Despre trupa Empty
MesajSubiect: Despre trupa Despre trupa Icon_minitimeLun 25 Apr 2011, 11:55

Despre trupa 28tiza0
CN Blue (Coreana:씨엔블루) este o trupa de baieti sud-coreeana.""CN(Code Name)" este o abreviere pentru "Nume de Cod",in timp ce "BLUE" este o abreviere pentru o caracteristica unica a fiecarui membru" a declarat unul dintre membri. "B(Burning)" il reprezinta pe Lee Jong Hyun,"L(Lovely)" pe Minhyuk,"U(Untouchable)" pe Lee Jung Shin,iar "E(Emotion)" pe Yonghwa.
Au debutat pe 19 August 2009 in Japonia,cu mini-albumul "Now or Never". Eu au fost etichetati ca fiind "FT Island 2".Trupa a lansat 4 teasere pentru primul lor album "Bluetory",dezvaluind cate un membru pe video urmarind urmatoarea ordine: Jonghyun,Minhyuk,Jungshin si Jung Yong Hwa,in datile de 6,8,11 si respectiv 13 ianuarie. Pe 14 ianuarie,CN Blue au debutat cu primul lor mini-album avand ca prim cantec "I'm a loner".

Istoric

2009: Debutul,"Now or never" si "Voice"
Pe la mijlocul lui iunie 2009,CN Blue au inceput sa cante pe strazile si prin cluburile din Japonia.Ca si trupa indie,au debutat oficial pe 19 august 2009 cu "Now or Never".Mini-albumul a fost inregistrat in totalitate in engleza neajungand in topurile nationale ale muzicii japoneze. Mai tarziu,in noiembrie,al doilea album intitulat "Voice",a fost lansat. "Voice" s-a clasat pe pozitia 227 si a stat pentru 2 saptamani in topul Oricon,acesta fiind inregistrat in engleza,dar si in japoneza.

2010: Debutul coreeana,"Thank You" si alte activitati
In ianuarie,FNC Music a dezvaluit poze teaser cu debutul CN Blue in Coreea de Sud."Bluetory" a fost lansat pe 14 ianuarie 2010.A stat in topul Gaon pentru 2 saptamani. "I'm a loner" a fost promovat ca hit.Melodia s-a clasat pe locul 2,intarind lansarea lor in industrie. Trupa a aparut pentru prima oara la TV live pe 15 ianuarie la KBS Music Bank. Mai tarziu,pe 29 ianurie,CN Blue au castigat primul lor show la Music Bank.

Trupa a debutat si cu primul reality show pe programul de muzica Mnet,intitulat "CN Bluetory",pe 10 februarie. In martie,ei au inceput pregatirile pentru primul album cu intindere mai mare,"Thank You".A fost lansat pe 20 martie 2010 avand doar o singura melodie. Albumul a ajuns pe locul 90 in topurile Oricon,cel mai bun de pana acum. Mai tarziu,in aprilie,au anuntat primul fanclub oficial numit BOICE,o combinatie dintre "blue" si "voice".


CN Blue s-a intors inapoi in Coreea in mai si a lansat urmatorul single promotional,"Love Light",pe 10 mai 2010.Melodia s-a clasat pe locul 10 in topul national coreean.Pe 19 mai,au lansat si "Bluelove".A fost promovat impreuna cu single-ul "Love",care s-a clasat pe locul 2,fiind asemanator cu succesul melodiei "I'm a loner". "Bluelove" a obtinut locul 3,stationand in aceeasi pozitie timp de multe saptamani. Ei au tinut concertul de comeback urmatoarea zi la M!Countdown.

Dupa succesul din Coreea,trupa a decis sa se reintoarca in Japonia.Ei au lansat single-ul "The Way" pe 23 iunie. Pentru prima oara,au obtinut locul 25 in topul 40 Oricon.Lansarea a fost urmata si de melodia "I don't know why" pe 16 septembrie a aceluiasi an,clasandu-se pe locul 8 in topul zilnic Oricon,marcand prima data cand trupa a intrat in top 10. In topul saptamanal,au fost pe locul 15.In topul japonez india,trupa a obtinut locul 1.CN Blue au realizat un turneu in Japonia pentru a-si promova single-ul.

Membrii trupei,Kang Min Hyuk si Lee Jong Hyun vor juca in filmul coreeana "Acoustic".De asemenea ei au lansat pe 7 octombrie si coloana sonora intitulata "High Fly" care s-a clasat pe locul 98 in topul Gaon.

2011: "Re-maintenance" si "First Step"

Pe 9 ianuarie,au lansat al treilea single japonez,"Re-maintenance". Si-au inceput promovarea in Japonia in 4 orase: Osaka,Fukuoka,Nagoya si Tokyo din 9 pana pe 16 ianuarie.
FNC Music,agentia lor din Coreea de Sud,a dezvaluit teaserele pentru revenirea CN Blue in februarie 2011.Insa,data lansarii a fost schimbata pentru 21 martie. Teaserul a fost cotat ca fiind o schimbare de la pop-rock pentru ceva mai heavy.

Membrii trupei


Despre trupa 496
Nume complet: Jung Yong Hwa (정용화)
Data nasterii: 22.06.1989
Pozitie in trupa: Lider,vocalistul principal,rapper,chitarist
Alte info: A jucat in drama "You're Beautiful" si reality show-ul "We Got Married"

Despre trupa 5247
Nume complet: Lee Jong Hyun (이종현)
Data nasterii: 15.05.1990
Pozitie in trupa: Chitaristul principal,vocalist
Alte info: A jucat in filmul "Acoustic"

Despre trupa 5246
Nume complet: Kang Min Hyuk (강민혁)
Data nasterii: 28.06.1991
Pozitie in trupa: Tobosar
Alte info: A jucat in drama "It's okay,daddy's daughter",filmul "Acoustic" si in videoclipul celor de la Orange Caramel "Magic Girl"

Despre trupa 5245
Nume complet: Lee Jung Shin (이정신)
Data nasterii: 15.09.1991
Pozitie in trupa: Rapper,basist
Alte info: A aparut in videoclipul celor de la 4Minute,"Heart to Heart"

Sursa: wikipedia
Tradus de: Toxie
Sus In jos
FreeHighStyleViitoare doamna insotitoareViitoare doamna insotitoare
FreeHighStyle
Viitoare doamna insotitoare
Rank: Viitoare doamna insotitoare
Mesaje : 120
Reputatie : 1
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 28
Localizare : somewhere on Earth
Despre trupa Empty
MesajSubiect: Re: Despre trupa Despre trupa Icon_minitimeVin 29 Apr 2011, 10:08

YoungHwa este al meuuu!!!
Sus In jos
iSymK-pop NewsiSym
Rank: K-pop News
Mesaje : 562
Reputatie : 12
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Braila
Despre trupa Empty
MesajSubiect: Re: Despre trupa Despre trupa Icon_minitimeVin 29 Apr 2011, 10:25

Amin si Aleluia Toxie ca ai scris despre ei. Cum de nu am vazut pana acum?! CNBlue sunt unii dintre favoritii mei. Daca ar mai scrie cineva despre MBLAQ viata mea ar fi completa. Am vrut eu odata sa scriu despre ei, si inca mai am materialul salvat dar nu am stiut cum sa-l pun. Nu prea le am cu informatica.

^ Desi nu-mi convine 100% e fairplay si il poti avea pe Younghwa atat timp cat eu mi-l insusesc pe:
Despre trupa 2h8a8g7
Minhyuk Despre trupa 894519
Edit: La poza am uitat sa adaug : Awwwwwwwww. Cat. de. adorabil. Ce mai e aerul?
Sus In jos
DanielaAdministratorDaniela
Rank: Administrator
Mesaje : 6166
Reputatie : 31
Data de inscriere : 25/06/2010
Varsta : 26
Localizare : Republica Moldova
Despre trupa Empty
MesajSubiect: Re: Despre trupa Despre trupa Icon_minitimeVin 29 Apr 2011, 11:11

iSym a scris:
Daca ar mai scrie cineva despre MBLAQ viata mea ar fi completa.
o voi face eu, diseara Despre trupa 120511517
Sus In jos
iSymK-pop NewsiSym
Rank: K-pop News
Mesaje : 562
Reputatie : 12
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Braila
Despre trupa Empty
MesajSubiect: Re: Despre trupa Despre trupa Icon_minitimeVin 29 Apr 2011, 11:32

^ Ms ms ms ms! Amin si tie. Acum viata mea va fi completa!
Sus In jos
FreeHighStyleViitoare doamna insotitoareViitoare doamna insotitoare
FreeHighStyle
Viitoare doamna insotitoare
Rank: Viitoare doamna insotitoare
Mesaje : 120
Reputatie : 1
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 28
Localizare : somewhere on Earth
Despre trupa Empty
MesajSubiect: Re: Despre trupa Despre trupa Icon_minitimeSam 30 Apr 2011, 12:08

hey!si mie imi plac MBLAQ sidaniela sa stii ca nu stiam ca iti place de dragutul de DongHo!
Sus In jos
DanielaAdministratorDaniela
Rank: Administrator
Mesaje : 6166
Reputatie : 31
Data de inscriere : 25/06/2010
Varsta : 26
Localizare : Republica Moldova
Despre trupa Empty
MesajSubiect: Re: Despre trupa Despre trupa Icon_minitimeDum 01 Mai 2011, 01:02

FreeHighStyle a scris:
hey!si mie imi plac MBLAQ sidaniela sa stii ca nu stiam ca iti place de dragutul de DongHo!
Despre trupa 120511517 imi place
e asa de dragut Despre trupa 4257297559
Sus In jos
Continut sponsorizat
Rank:
Despre trupa Empty
MesajSubiect: Re: Despre trupa Despre trupa Icon_minitime

Sus In jos

Despre trupa

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus
Pagina 1 din 1

Subiecte similare

-
» Despre trupa» Despre trupa» Despre trupa» Despre trupa» Despre trupa
Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
KDPR :: Coreea :: K-pop :: Trupe de baieti :: C.N. BLUE-