KDPR
Vino alaturi de noi in comunitatea fanilorCoreei. Click pe ,,Inregistrare" si afla informatii despre Coreea, despre anumite seriale, rasfoieste paginile cu poze si spune-ti parerea.
KDPR
Vino alaturi de noi in comunitatea fanilorCoreei. Click pe ,,Inregistrare" si afla informatii despre Coreea, despre anumite seriale, rasfoieste paginile cu poze si spune-ti parerea.

KDPR

 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi|

Cantina

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Cantina Cantina - Pagina 3 Icon_minitimeDum 05 Iun 2011, 09:32

Rezumarea primului mesaj :

Aici este cantina.
Sus In jos
AutorMesaj
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 3 Icon_minitimeMar 16 Aug 2011, 13:09

~Bommie~
Am incuviintat si am ramas la masa, ganditoare. Oare ce-mi ascundea? Ce nu voia sa-mi spuna? Gandurile mi-au fost intrerupte de un zgomot destuld e puternic si un strigat. Ce naiba? Venea dinspre bucatarie. M-am ridicat si m-am dus intr-acolo. Era sa pup podeaua daca nu ma tineam de tocul usii. Si se pare ca o pupase deja cineva.
-Aigoo, ce-i aici? Am zis icna tinandu-ma.
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Cantina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 3 Icon_minitimeMar 16 Aug 2011, 13:13

~Shi-hoo~

Eu cautam mopul cand aud un plescait puternic. Il aud imediat pe Seung ca zbiara dupa mine si realizez ce s-a intamplat. Ma intorc si il vad intins pe spate, avand capul rezemat de prag.

-Ce-ai patit, ma? Ii intind mana ca sa il ajut sa se ridice.

Nu am apucat sa ma aplec bine ca apare Bommie in cadrul usii. Abia ma abtineam sa nu rad de Seung, ca o vad si pe ea ca se clatina.
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 26
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 3 Icon_minitimeMar 16 Aug 2011, 13:20

~Seung~
-Mai si intrebi?! [spun eu revoltat] Aish! [ma durea cam tare spatele.. :-s se pare ca mam lovit cam tare..].. L-am apucat de mana..dar mi'am dat seama prea tarziu ca era mana stanga :|
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Cantina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 3 Icon_minitimeMar 16 Aug 2011, 13:27

~Shi-hoo~

-Nuu... mana asta! Prea tarziu. Imi zbrobise deja incheietura, iar cand a mai si tras in jos, am simtit ca imi disloca mana. Aaah! Nu aveam cum sa il trag sus, dar nici cum sa mai raman eu in picioare, asa ca m-am pravalit peste el.

-Ei, cel putin nu mai e nevoie de mop...
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 3 Icon_minitimeMar 16 Aug 2011, 13:47

~Bommie~
Cand am vazut cum au cazut amandoi unul peste altul ma prapadeam de ras dar m-am desprins de tocul usii vrand sa ii ajut.
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 26
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 3 Icon_minitimeMar 16 Aug 2011, 13:50

~Seung~
Aish! Nu'mi ajungea o umilinta... acum a mai cazut si domnu peste mine si colac peste pupaza e si Bommie aici..
-Stai confortabil? [zic eu ironic] Date de pe mine! [impingandu-l]
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Cantina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 3 Icon_minitimeMar 16 Aug 2011, 13:57

~Shi-hoo~

Asta mai lipsea, sa stau la orizontala cu un baiat sub mine, care ma mai si bruscheaza, adica dupa ce ca mi-a facut incheietura sa se umfle iar dupa ce abia se vindecase, ma mai si impinge.

-De parca e vina mea! Incepeam sa ridic tonul, desi pe mine nu ma deranja asa mult ca ne vede Bommie. Cine naiba te-a pus sa aluneci? Ma ridic cu chiu cu vai in picioare...
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 3 Icon_minitimeMar 16 Aug 2011, 14:05

~Bommie~
Inca ma prapadeam de ras si m-am apropiat de zona periculoasa si am dat sa-i intind mana lui Seung sa se ridice da' am avut prea multa incredere in papucii mei. Aham, si ce-am simtit cum ma duc la vale. Si buff, am facut o cunostinta cu pamantul, doar ca eu am cazut cu fata spre deosebire de altii, cu capul pe pieptul lui Seung si in genunchi.
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 26
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 3 Icon_minitimeMar 16 Aug 2011, 14:11

~Seung~
Cik nu'i vina ta! Ba e vina ta! [tipand si eu] dak erai mai atent ce mana folosesti nu mai ajungeam aici! tu nu mai scapai cana si eu nu mai alunecam! Normal ca nu te dereanjeaza ca te vede Bommie, da' dak era Hyo Ri aici era alta poveste! De parca eu am vrut sa alunec! Aish! Chiar esti.. [si nam mai apucat sa termin fraza ca mam trezit cu Bommie peste mine..:)) eh.. acum nu ma mai deranjeaza.. :D].. M'am ridicat in capul oaselor si am intrebat'o pe Bommie:
-Te'ai lovit? [pe mn ma doare si acum spatele, pe neatenul asta mana.. nu mai aveam nevoie si de un al treilea ranit :))]
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Cantina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 3 Icon_minitimeMar 16 Aug 2011, 14:23

~Shi-hoo~

Ma udasem tot, dar eram sigur ca Seung era cel mai imbibat cu apa.

-Neatent, auzi! Tu crezi ca eu am vrut sa ma lovesc la mana? Daca e s-o luam asa, copacul e de vina, cine l-a pus sa-mi stea in drum? Sau daca nu el , atunci Hy... [era sa dezvalui adevaratul motiv pentru care zacusem o zi intreaga in sala de prim ajutor] Aish! Scuteste-ma!

Vazandu-l acum ocupat cu Bommie, mi-am zis ca era cazul sa o sterg, nu inainte insa de a-i turna o cana cu apa in cap lui Seung. Fac un pas, iar urmatorul imi aluneca. Daca usa nu s-ar fi deschis in interior ca sa ma pot prinde de ea, cred ca aterizam eu in capul lui Seung...


Ultima editare efectuata de catre DaMo in Mier 17 Aug 2011, 14:44, editata de 1 ori
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 3 Icon_minitimeMier 17 Aug 2011, 11:02

~Bommie~
Aish... ma dureau genunchii la cum cazusem pe gresia aia. Atunci am realizat unde ajunsesem cu capul si m-am ridicat rapid.
-Ah... nu... nu m-am lovit, am mintit eu deja genunchii imi erau rosii.
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 26
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 3 Icon_minitimeMier 17 Aug 2011, 11:05

~Seung~
Mda..era cam imposibil sa nu se loveasca.. asa ca i'am tras o privire de "te omor" lui Shi Hoo.. :-L.. ma lovisem la spate,Bommie se lovise si ea, eram ud pana la boxeri.. ce mai urmeaza? :-L
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Cantina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 3 Icon_minitimeMier 17 Aug 2011, 11:13

~Shi-hoo~

Le statea adorabil impreuna. Cu exceptia acelei priviri a lui Seung.

-Tot eu? Nu ti-ar fi ajuns in brate daca nu faceai cunostiinta cu podeaua! Inca sprijineam usa si fac ochii mari la Seung. Va ajut sa va ridicati? Sau lasa, te ajut sa te ridici, Bommie? Daca ar sti Seung ce vreau sa fac mi-ar pune piedica...
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 3 Icon_minitimeMier 17 Aug 2011, 11:20

~Bommie~
Mai mult ca sigur m-am inrosit cand am auzit ce-a zis Shi Hoo. M-am ridicat repede dandu-mi discret cu mainile pe genunchi si acoperindu-i cu pantalonii care se ridicasera putin.
-Sunt bine, ma pot ridica, nu m-am lovit la cap.
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 26
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 3 Icon_minitimeMier 17 Aug 2011, 11:25

~Seung~
Am dat si eu sa ma ridic de jos, dar durerea de spate nu prea imi permitea sa ma misc.. cu chiu cu vai mam ridicat, mi'am indreptat spatele si ma uitam cand la Shi Hoo cand la Bommie
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Cantina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 3 Icon_minitimeMier 17 Aug 2011, 11:30

~Shi-hoo~

Vazand ca Bommie se descurca, m-am indreptat, atent sa nu cad, spre frigider, am scos o sticla cu apa, apoi am umplut paharul pregatit pentru Hyo Ri cu apa de la robinet.

-Hey, Seung, poate iti vine sa lesini! si am golit paharul in directia capului lui.
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 26
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 3 Icon_minitimeMier 17 Aug 2011, 11:39

~Seung~
-Aish! Perfect! Nu eram destul de ud.. mai trebuia putin.. mam uitat urat la Shin Hoo.. si incepeam sa ma enervez.. 1.pt ca era si Bommie aici..2.apa aia era fooarte rece si incepea sa'mi fie frig deacum 3.ma durea spatele ingrozitor..
cu toata durerea mea de spate am luat o stica de apa de pe masa si am inceput sa ma apropii de Shi Hoo..
-E timpul sa faci o baitza!
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 3 Icon_minitimeMier 17 Aug 2011, 11:43

~Bommie~
L-am vazut pe Shi Hoo cu un pahar de apa in mana si cum il inclina spre... spre nu stiu... da' aproape de mine in orice caz si din reflez m-am alecat in fata sa nu ma nimereasca. Apoi mi-am dat seama. Pe Seung voia sa-l ude iar eu eram aproape de el.
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Cantina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 3 Icon_minitimeMier 17 Aug 2011, 11:52

~Shi-hoo~

-Sa fac baita, auzi! De parca nu facusem impreuna!? Arunc o privire spre geam si apoi una spre Seung. Eram cu sticla de apa pentru Hyo Ri in mana.

-Ia-o si pe asta, Seung! si ii arunc sticla. Asta mi-a dat destul timp sa fac un salt pana la geamul bucatariei (in usa statea el), sa il deschid si sa ies afara. Am bagat apoi un sprint pana la dormitoarele fetelor. La alergat nu ma intrecea nimeni.
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 26
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 3 Icon_minitimeMier 17 Aug 2011, 11:57

~Seung~
-Aish!Ce crezi ca scapi asa usor?! si am iesit fulger sin bucatarie.. uitand pana si de Bommie.. pe hol am vazut o galeata si un mop [probabil de la femeia de servici].. am scos mopul si am umplu repede galeata cu apa la baie.. am ma gandeam unde sar fi putut duce..:-?
-Daca as fi Shi Hoo.. unde mas ascunde?..[dupa cateva clipe de gandire am spus:]
-Bingo! Camera fetelor!
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 3 Icon_minitimeMier 17 Aug 2011, 12:01

~Bommie~
M-am trezit singura in bucatarie. Am luat-o la fuga dupa ei sa-i calmez. Deja facusera balta in bucatarie nu era nevoie si in alta parte. Deja mai mult ca sigur vom fi pedepsiti. Seung fugea dupa Shi Hoo, eu dupa ei. Eram ca in desene animate.
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Cantina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 3 Icon_minitimeVin 19 Aug 2011, 12:37

~Shi-hoo~

Era distanta mica intre dormitoarele fetelor si bucatarie. Imi venea sa urlu de nervi, desi nu ma aratasem prea suparat. Poate doar prin remarca adresata lui Seung... Ma duc tinta in camara. Nici eu nu stiam cum mi-am adus aminte ca vazusem un furtun acolo atunci cand cautasem cosul pentru picnic... Il leg la chiuveta si dau drumul la apa la maxim. Astup cu mana celalalt capat, pana ies in curte. Furtunul era destul de lung, deci ajungea pana acolo...
Sus In jos
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Cantina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 3 Icon_minitimeSam 20 Aug 2011, 02:04

~Hyo Ri~
Nici nu bagasem de seama ca aparuse si Mi Nyu in curte.Parea nedumerita,i-as fi explicat ce se intamplase dar acum prioritatea era sa oprim apa.
De indata ce am ajuns la cantina ne-am intreptat spre chiuveta din bucatarie.
-Stiu foarte bine ce vrei tu,dar n-avem timp pentru asta acum.
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 3 Icon_minitimeSam 20 Aug 2011, 02:39

~Secret S-mesaj pe telefon~
-Da' v-a placut baita nu? Dragut... poate va mai ciocniti si alta data, e un spectacol sublim.

XOXO
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Cantina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 3 Icon_minitimeSam 20 Aug 2011, 02:41

~Shi-hoo~

-Ce vorbesti? Si o trag spre mine imediat ce am oprit apa si am tras furtunul in bucatarie. Nu apuc bine sa imi lipesc buzele de ale ei, ca suna un telefon. Aish! La naiba. Nu era al meu si oricum daca ar fi fost nu mai avea cum sa sune dupa cata apa aveam pe mine.
Sus In jos
Continut sponsorizat
Rank:
Cantina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos

Cantina

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus
Pagina 3 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
KDPR :: Zona distractiei :: Joc de rol :: Tabara Jeonju-