KDPR
Vino alaturi de noi in comunitatea fanilorCoreei. Click pe ,,Inregistrare" si afla informatii despre Coreea, despre anumite seriale, rasfoieste paginile cu poze si spune-ti parerea.
KDPR
Vino alaturi de noi in comunitatea fanilorCoreei. Click pe ,,Inregistrare" si afla informatii despre Coreea, despre anumite seriale, rasfoieste paginile cu poze si spune-ti parerea.

KDPR

 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi|

Curtea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Urmatorul
AutorMesaj
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Curtea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Curtea Curtea - Pagina 6 Icon_minitimeDum 05 Iun 2011, 09:36

Rezumarea primului mesaj :

Aici sunt banci, va puteti relaxa, puteti citi si va puteti bucura de natura.
Sus In jos
AutorMesaj
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Curtea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 6 Icon_minitimeJoi 04 Aug 2011, 10:14

~Hyo Ri~
Asa cum hotaraseram de comun acord,am iesit afara sa ne mai racorim ca brusc se facuse foarte cald in sala de sport..
Ma gandeam la sarutul de mai devreme si la tot ce se intamplase si nici nu am bagat de seama cand ajunseseram in curte.L-am intrebat pe Shi-hoo
-Ei si acum,ce facem?
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Curtea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 6 Icon_minitimeJoi 04 Aug 2011, 10:26

~Shi-hoo~

Dupa ce am oprit toate aparatele si dupa ce am incuiat sala de sport, am urmat-o pe Hyo Ri in curte. Ma intreaba ce facem... Pot spune doar ce faceam eu: aveam intiparit pe fata un zambet de care nu puteam scapa si gustul ei pe buze. Ne asezam pe o banca. Eu imi trec piciorul peste si o fac sa se mute cu spatele la mine. Hyo Ri isi intinde picioarele pe toata lungimea ramasa a bancii si mi se lasa in brate.

-Stam asa si privim luna.
Sus In jos
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Curtea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 6 Icon_minitimeJoi 04 Aug 2011, 10:30

~Hyo Ri~
Era o seara asa frumoasa,chiar magica as putea spune, mi se parea romantic sa stam pe banca si sa privim luna ca niste indragostiti.Niciunul dintre noi nu spunea nimic dar pe chipurile noastre se putea citi fericirea..
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Curtea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 6 Icon_minitimeJoi 04 Aug 2011, 10:39

~Shi-hoo~

Stelele straluceau pe cer, iar luna le stapanea pe toate. Era o seara cu luna plina si era asa mare... incat lumina toata curtea. Iar buzele ei erau asa dulci... La ferestrele dormitoarelor nu mai erau aprinse decat cateva lumini. Parca as vrea sa o mai sarut de cateva ori ca sa-mi ajunga toata noaptea. Se auzeau, de asemenea, greierii cantand. Oare dimineata o sa-mi fie dor de Hyo Ri? As vrea eu sa nu-mi fie...
Sus In jos
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Curtea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 6 Icon_minitimeJoi 04 Aug 2011, 10:51

~Hyo Ri~
Era asa frumos sa stau si sa privesc luna si stelele,alaturi de Shi-hoo incat nu-mi venea sa cred ca era adevarat,nu-mi puteam lua gandul de la sarutarile lui..de la melodia aceea superba pe care am dansat in sala de sport..imi era teama sa nu fie un vis si sa ma trezesc iar totul sa se naruie..
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Curtea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 6 Icon_minitimeJoi 04 Aug 2011, 11:02

~Shi-hoo~

Parul ei mirosea extrem de frumos si avea asupra mea un efect imbatator, adica imi provoca somnolenta, asa cum dupa cateva pahare bune de alcool, mai bine te asezi singur la orizontala (adica te culci), inainte sa te darame el - alcoolul - dupa ce ti s-a urcat la cap. Imi sprijineam barbia pe crestetul ei si aveam mainile impreunate pe abdomenul ei. Ma simteam foarte confortabil si as fi adormit acolo.
Sus In jos
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Curtea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 6 Icon_minitimeJoi 04 Aug 2011, 11:12

~Hyo Ri~
Stateam asa de bine acolo pe banca,privind cerul si rememorand toate intamplarile de peste zi,ma gandeam la paharele de soju pe care le-am dat pe gat la petrecerea aia,apoi la incidentul din padure si la tot ce-a urmat...si desi nu eram deloc obosita incet incet ochii mi se inchideau si pana la urma am adormit..
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Curtea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 6 Icon_minitimeJoi 04 Aug 2011, 11:39

~Shi-hoo~

Cascam de-mi trosneau falcile si imi anchilozase spatele. O simteam pe Hyo Ri prea grea, asa ca ma las putin intr-o parte si ma uit la fata ei. Parea adormita.

-Ai adormit? fac eu ochii mari. Hyo Ri? Nici un raspuns.

Trebuia sa ma misc cumva ca nu mai puteam sa stau asa. Imi indrept spatele pana ea ajunge cu capul pe pieptul meu. Trag adanc aer in plamani si il expir incet ca sa n-o trezesc. Imi scot mana stanga de sub bratul ei stang si o mut in spatele meu pe banca pentru a ma sprijinii in ea si a ma intinde. Ma las pe ea cu toata greutatea, marita si de Hyo Ri.

Adormit cum eram, deschid deodata ochii de parca m-as fi trezit dintr-un cosmar. Odata cu ochii mi se deschide si gura, dar m-am abtinut sa nu tip. Mana pe care ma sprijinisem era cea cu articulatia luxata. In virtutea acestui lucru, renunt imediat sa ma mai las pe ea, asa ca o desprind rapid de banca. Numai ca eu deja apucasem sa ma las in jos, asa ca am dat cu spatele de banca, iar capul mi s-a smucit in jos, pentru ca banca s-a terminat pe la jumatea spatelui meu. Nu numai partea de sus a corpului a avut de suferit, ci si picioarele mi s-au ridicat in sus, de am crezut ca o sa fac o tumba in aer. Noroc ca o aveam pe Hyo Ri in brate si ca m-am sprijinit la timp in mana dreapta. Atarnam foarte caraghios asa cum stateam cu jumatate de corp pe banca si cu cealalta jumatate in afara bancii. Ea s-a sculat in capul oaselor. Nu puteam sa-i vad fata, dar nici nu vroiam sa stiu ce crede ea ca s-a intamplat.


Ultima editare efectuata de catre DaMo in Lun 08 Aug 2011, 03:47, editata de 1 ori
Sus In jos
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Curtea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 6 Icon_minitimeJoi 04 Aug 2011, 12:07

~Hyo Ri~
Dormeam asa de bine dar deodata am simtit cum "patul" pe care stateam se lasa cu mine cu tot,si bineinteles ca m-am speriat,nu intelegeam ce se intampla.Eram buimaca si vroiam sa-mi continui somnul dar pana la urma m-am trezit,m-am ridicat in capul oaselor si cand colo ce sa vad? Shi-hoo nu era nici pe banca nici in afara ei..cu greu ma abtinusem sa nu izbucnesc in ras,pentru ca arata caraghios,pe de alta parte imi era mila de el,acum regretam ca ma asezasem asa pe el,m-am ridicat de pe banca ca sa-i fie mai usor si lui sa se ridice de acolo..
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Curtea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 6 Icon_minitimeJoi 04 Aug 2011, 12:21

~Shi-hoo~
Acum imi puteam trece un picior peste banca cu scopul de a reveni la o pozitie normala. Imi prind incheietura bandajata cu mana cealalta si o asez in dreptul stomacului, facand astfel o miscare normala de aparare, fiindca nu mai vroiam sa dau in ceva cu mana aia.
-M-am lovit, ii explic eu simplu lui Hyo Ri. Apreciam faptul ca nu rade. Ar trebui sa mergi in camera sa dormi.

Cat despre mine, la ce dureri aveam la mana, nu puteam sa adorm de nicio culoare, iar la ora asta nu avea nici cine sa-mi dea la sala de prim ajutor vreun calmant.
Sus In jos
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Curtea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 6 Icon_minitimeJoi 04 Aug 2011, 12:36

~Hyo Ri~
Saracutul,s-a lovit la mana cu articulatia luxata..off..
-Da,i-am spus,foarte buna ideea,ar cam fi timpul sa ne intoarcem in paturile noastre pana nu ne observa cineva lipsa..
Ne-am indreptat spre dormitoare si in scurt timp am ajuns in fata usii de la fete iar eu am dat sa intru.
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Curtea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 6 Icon_minitimeJoi 04 Aug 2011, 12:45

~Shi-hoo~

Pleaca asa simplu, ma lasa in pragul usii fara sa zica macar "noapte buna"? Intind mana dreapta, cea teafara si o apuc de inchetura, tragand-o jos de pe scari. Nu apucase sa atinga clanta. Pana sa ajunga la mine in brate, mi-am dus cealalta mana la spate ca nu ma loveasca. Ii ridic capul in sus spre mine si imi lipesc buzele de ale ei. Ah, ce bine era!

Un nor raslet tocmai acoperea luna si s-a facut mai intuneric.

-Noapte buna! Atat ii zic si ma indepartez de dormitoarele fetelor.
Sus In jos
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Curtea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 6 Icon_minitimeJoi 04 Aug 2011, 12:50

~Hyo Ri~
Nici nu-mi dadusem seama ca plecam fara sa-i urez macar "Noapte buna"
Inainte sa plece,am mormait un "Si tie",nu stiam ce altceva sa zic,eram uimita de felul cum reactionase el cand a vazut ca nu ii spun nimic
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 26
Localizare : Iasi
Curtea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 6 Icon_minitimeVin 19 Aug 2011, 12:37

~Seung~
Iesit din camera fetelor.. m'am oprit pentru ca ma durea spatele..
-Aish!.. spatele meu.. ! eram ud din cap pana in picioare.. si nu mai aveam chef de absolut nimic.. vroiam doar niste haine uscate..
-Acum ca ma gandesc mai bine.. nu iam spus nimic lui Bommie cand mi'a luat apararea.. :-? ehh,toate la timpul lor.. acum haine USCATE
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Curtea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 6 Icon_minitimeVin 19 Aug 2011, 12:46

~Shi-hoo~

O tinta perfecta... >:) Dau drumul la furtun si il indrept spre Seung. Nu prea avea unde sa se ascunda si nu cred ca ar fi fugit el. Apa a tasnit cu putere, iar eu am miscat furtunul de sus in jos si invers.

-Cum ti se pare "baita" asta, amice?
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 26
Localizare : Iasi
Curtea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 6 Icon_minitimeVin 19 Aug 2011, 12:50

~Seung~
Nu am apucat sa vad cine a inceput sa ma stropeasca DIN NOU cu apa.. si de data asta cu un furtun :-L dar miam dat seama cand iam auzit vocea: Shi Hoo.. se razbuna pe mine,aih?.. aish..
-Shi Hoo! Opreste'te!! am zis sa te opresti firar sa fie!!! [intorcandu'ma cu spatele..][dupa toata apa asta nu cred ca o sa vreau sa merg prea curand sa innot...:-L]
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Curtea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 6 Icon_minitimeVin 19 Aug 2011, 12:59

~Shi-hoo~

Ma apuc sa-i insir toate motivele, oricum nu aveam cum sa opresc apa. Eram amandoi nevoiti sa vorbim tare ca sa ne auzim:

-Dai cu mine jos in bucatarie si ca si cum n-ar fi de ajuns, ma apuci si de incheietura lovita de parca ai lua-o pe Bommie din bratele cine stie carui tip. Apoi ma impingi... [aici te inteleg, era mai bine sa fi cazut ea asa, dar consoleaza-te si cu ce ai primit]. Alergi dupa mine si nici macar nu te asiguri in cine arunci cu apa. Auzi, sa o stropesti in halul ala pe Hyo Ri! Pff! Primesc o ditamai palma fiindca am incercat sa ma apar si pe deasupra ma face si idiot. Sa nu iti iei campii?
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 26
Localizare : Iasi
Curtea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 6 Icon_minitimeVin 19 Aug 2011, 13:03

~Seung~
-Opreste apa aia odata! Si ai ales sa te razbuni pe mine?? Tu o tii pe a ta si eu pe a mea! nu ajungem nicaieri! Dar fie! dak asta te face sa te simti mai bine! Prefer sa fiu eu cel udat decat Bommie! [tipand cat de tare puteam ca sa fiu sigur ca ma aude]
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Curtea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 6 Icon_minitimeVin 19 Aug 2011, 13:07

~Shi-hoo~

-Atunci spune-i sa se opreasca din mers! Nu-i mai tinteam capul, lasasem furtunul indreptat spre picioarele lui. Hyo Ri si Bommie veneau spre noi dinspre dormitoarele fetelor. Se schimbasera.
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Curtea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 6 Icon_minitimeVin 19 Aug 2011, 13:24

~Bommie~
Veneam cu Hyo ri sa icnercam sa-i calmam. Parca erau niste copii mici.
-Shi Hoo, opreste-te! am urlat cand am ajuns cam la 5 metri distanta. Gluma e gluma dar exagerati.
Am ajuns langa Shi Hoo si l-am tras de mana dreapta [!] pentru a-i devia tinta.
Sus In jos
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Curtea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 6 Icon_minitimeVin 19 Aug 2011, 13:27

~Hyo Ri~
-Aigoo,dar voi chiar ati dat in mintea copiilor
M-am apropriat de Shi-hoo.L-am luat de mana,asigurandu-ma ca nu e cea lovita,si l-am privit rugator in ochii.
-Opreste-te,te rog.Te-ai razbunat destul.Ati facut numai apa peste tot,incetati o data!Va purtati ca doi copii rasfatati.
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Curtea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 6 Icon_minitimeVin 19 Aug 2011, 13:47

~Shi-hoo~

-Aish! zic spre Bommie si imi smulg mana dintr-a ei. Asta a facut ca furtunul sa se indrepte direct spre Seung care abia facuse un pas spre noi, convins fiind ca terminasem. Ti-am zis adineauri ca aud bine! [strigam, desi nervii imi trecusera in parte]. Tu nu constientizezi ca iar esti la un pas de mine si ca acum mai am si un furtun in mana!

Desi ma uitam cam urat la Bommie, cand am auzit-o m-am intors spre Hyo Ri. Las in jos furtunul...
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 26
Localizare : Iasi
Curtea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 6 Icon_minitimeVin 19 Aug 2011, 13:52

~Seung~
Convins ca s'a terminat [datorita lui Bom].. ma ia prins surprindere alt "val" de apa.. direct in fatza de data asta..:-L.. mi'am pus mainile in fatza ca sa mai opresc cat de cat apa.. cand dintr'o data s'a oprit [lasase furtunul jos]... auzisem cum Shi Hoo tipa la Bommie si asta chiar nu mi'a convenit..
-Nu tipa la ea!.. Calm frate.. :-L [uitandu'ma urat la el]
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Curtea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 6 Icon_minitimeVin 19 Aug 2011, 13:57

~Bommie~
Aish... asta fusese urat. Nu-l credeam pe Shin Hoo asa. Acum cand Hyo Ri reusise sa-l convinga sa lase furtunul din mana, apa curgea pe pamant. M-am dus la Seung si l-am imbratisat. Nu mi-a pasat ca era ud. Ce naiba, era doar apa... Cat despre machiajele mele, fusesem inspirata si macar erau rezistente la apa.
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 26
Localizare : Iasi
Curtea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 6 Icon_minitimeSam 20 Aug 2011, 01:03

~Seung~
Am imbratisat'o si eu la randul meu pe Bommie chiar dak o udam toata.. [:))].. Trebuie sa recunosc ca ii sta bine in rochita asta..:-" chiar dak erau aproape 40 de grade afara.. incepea sa'mi fie frig.. dar nu ma induram sa ma duc sa ma schimb chiar acum.. stateam mult prea bine [:))]..

Sus In jos
Continut sponsorizat
Rank:
Curtea - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 6 Icon_minitime

Sus In jos

Curtea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus
Pagina 6 din 15Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Urmatorul

Subiecte similare

-
» Curtea de antrenament
Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
KDPR :: Zona distractiei :: Joc de rol :: Tabara Jeonju-