KDPR
Vino alaturi de noi in comunitatea fanilorCoreei. Click pe ,,Inregistrare" si afla informatii despre Coreea, despre anumite seriale, rasfoieste paginile cu poze si spune-ti parerea.
KDPR
Vino alaturi de noi in comunitatea fanilorCoreei. Click pe ,,Inregistrare" si afla informatii despre Coreea, despre anumite seriale, rasfoieste paginile cu poze si spune-ti parerea.

KDPR

 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi|

Spital

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
AutorMesaj
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Spital Empty
MesajSubiect: Spital Spital Icon_minitimeJoi 29 Sept 2011, 10:40

Aici este unul dintre spitalele orasului.
__________________________________

~Bommie~
Noaptea trecuta cand am ajuns, lucrurile s-au intamplat in reprize. Sau nu imi aminteam. Aveam asa imagini scurte cu asistentele, cu niste ace, cateva momente cand le-am auzit vorbind. Din ce am inteles am o entorsa. Minunat. Eram mai mult de jumatate adormita. Si totusi, parca nu puteam sa dorm, dar ceva ma obliga. Si totusi, ma simteam atat de... plictisita si singura. Parintii mei probabil inca n-au aflat si prietenii... ei bine aici e partea mai urata. O parte... nu stiu daca ii mai puteam considera asa iar restul probabil nici n-au aflat.
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Spital Empty
MesajSubiect: Re: Spital Spital Icon_minitimeJoi 29 Sept 2011, 10:48

~Shi-hoo~
Eu stiam la ce spital fusese dusa si in ce salon [imi spusese tata], asa ca am luat-o inainte, nedandu-i drumul la mana lui Hyo Ri. Ajungem in fata usii:
-Intrati voi, le zic eu lui Hong Ki, Mi Nyu si mai ales lui Seung. Noi ramanem aici, zic si ma asez impreuna cu Hyo Ri pe doua scaune de pe hol.
-Ce s-a intamplat cu tine? :-s De ce plangi incontinuu? [inca mai suspina si avea mereu lacrimi in ochi] o intreb ingrijorat, dandu-i o suvita dupa ureche.
Sus In jos
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Spital Empty
MesajSubiect: Re: Spital Spital Icon_minitimeJoi 29 Sept 2011, 11:04

~Hyo Ri~
Nici nu am apucat sa ma dezmeticesc prea bine ca si ajunsesem la spital.Eram cam nedumerita,nu stiam ce se intamplase si ce cautam acolo,insa in momentul respectiv nu-mi statea capul la asta.
M-am asezat langa Shi-hoo si auzind ce m-a intrebat m-am oprit din plans,si am rostit dintr-o suflare,in timp ce lacrimile au inceput sa-mi inunde fata pentru a nu stiu cata oara pe ziua de azi...
-Parintii mei au decis sa divorteze...


Ultima editare efectuata de catre anamaria in Joi 29 Sept 2011, 11:17, editata de 1 ori
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 26
Localizare : Iasi
Spital Empty
MesajSubiect: Re: Spital Spital Icon_minitimeJoi 29 Sept 2011, 11:15

~Mi Nyu~
Ajunsesem in sfarsit la spital..Shi Hoo si Hyo Ri au ramas pe hol.. eu am intrat in salon urmata de Hong Ki si Seung..
-Hey sunshine! [spun eu ranjind] Ti'a fost dor de mine??

~Seung~
Am oftat inainte sa intru.. nu'mi era usor.. chiar deloc.. dar totusi vroiam sa o vad.. sa ma asigur ca e bine..nici nu stiam ce sa'i zic.. asa ca.. aveam de gand sa o las pe Mi Nyu sa vorbeasca..pentru amandoi..
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Spital Empty
MesajSubiect: Re: Spital Spital Icon_minitimeJoi 29 Sept 2011, 11:21

~Bommie~
Stateam cu ochii inchisi, cand aud acea voce familiara. Intai am crezut ca visez, dar am deschis usor ochii si am vazut ca... ca erau acolo. M-am uitat la ei dezamagita de mine. Gresisem. Mult. Am dat sa ma misc dar am simtit o intepatura in mana si cand m-am uitat era bandajata, strans, cu o perfuzie la cealalta... Vai, imaginea asta ma facea sa lesin... Doamne uram spitalele.
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Spital Empty
MesajSubiect: Re: Spital Spital Icon_minitimeVin 30 Sept 2011, 04:34

~Shi-hoo~
Hyo Ri n-a apucat sa termine fraza ca a izbucnit din nou in plans. Si abia se oprise :-< Am tras-o la mine in poala si i-am ascuns fata la pieptul meu, mangaind-o usor pe spate.
-Parintii ei vor sa divorteze? ma gandeam eu. /:) Asta ar implica o separare intre ea si sora ei, fiecare ar trebui sa stea cu unul dintre parinti. :-< E ingrozitor sa fi nevoit sa te desparti de unul dintre ei... stiu din proprie experienta. Si nu inteleg cum o persoana matura isi poate pune copilul sa treaca prin asa ceva, cum sa alegi intre unul dintre parinti?
Oftez pentru a nu stiu cata oara si ii spun apoi cu voce tare:
-Eu o sa fiu mereu langa tine, Hyo Ri! [se ridica de pe pieptul meu si ma priveste; eu ii sterg lacrimile de pe obraji cu degetele mari de la maini] Sti cat de bine inteleg eu prin ce treci tu acum! O sa te incurajez mereu.
Ii dau un sarut pe frunte, apoi, in incercarea de a o face sa se gandeasca la altceva, ii povestesc ce se intamplase aseara la club si accidentul suferit de Bommie. Ii mai dau o data cu degetele pe obraji [ochii ei erau rosii de atata plans, dar nu puteam sa fac nimic in privinta asta] si ii zic:
-Ar trebui sa intram si noi in salon. Nu vreau sa creada Bommie ca cel care a scos-o din masina nu se mai intereseaza de starea ei, schitez eu un zambet si deschid usa.
Dupa ce intram si noi doi abserv ca se facuse cam inghesuiala, asa ca o trag pe Hyo Ri in fata mea si o lipesc de mine astfel incat sa ocupam cat mai putin spatiu. Imi pusesem mainile in jurul lui Hyo Ri. Pe o parte a patului statea Mi Nyu, iar in spatele ei, parca ascuns, era Seung. In cealalta parte statea Hong Ki.
-Cum se simte? ii fac eu semn usor cu cotul lui Hong Ki, dar fara sa ii dau drumul lui Hyo Ri.
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 26
Localizare : Iasi
Spital Empty
MesajSubiect: Re: Spital Spital Icon_minitimeVin 30 Sept 2011, 10:03

~Mi Nyu~
M'am asezat pe o parte a patului..
-Nu spui nimic? Sa'ti fie rusine ca nu mai sunat! [spun in gluma..-trebuia sa fac ceva sa o inveselesc..]..Ai si uitat de mine?..Oo! si unde te gandeai aseara? ma obligi sa te vizitez intr'un asemenea loc :)) stii ca urasc spitalele :))..

~Seung~
Isi imagina macar cat ma bucuram sa o vad? ma linistea faptul ca era bine..Totusi.. nu puteam sa o privesc in ochi.. pur si simplu.. nu puteam..
Sus In jos
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Spital Empty
MesajSubiect: Re: Spital Spital Icon_minitimeVin 30 Sept 2011, 10:52

~Hyo Ri~
Imbratisarea si cuvintele lui Shi-hoo avura darul sa-mi mai alunge tristetea.Reusise sa-mi distraga atentia putin povestindu-mi de accidentul lui Bommie.Nu mai plangeam dar eram convinsa ca am ochii rosii la cate lacrimi varsasem.In timp ce Shi-hoo ma aseza in fata lui ca sa nu fiu inghesuita probabil pentru ca era cam mica incaperea iar noi eram destul de numerosi,m-am uitat spre Bommie si am reusit sa intreb:
-Te simti mai bine?
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Spital Empty
MesajSubiect: Re: Spital Spital Icon_minitimeVin 30 Sept 2011, 10:53

~Bommie~
Am inghitit in sec. Simteam ca un nod in gat. Nu stiam daca de durere fizica, sau de durere psihica... Ma bucuram ca venisera dar ma simteam si vinovata fata de ei. Eu fusesem o nesimtita si totusi nu m-au uitat. Mi se rupea sufletul sa-l vad pe Seung aici... Am incercat sa-mi concentrez atentia pe Mi Nyu si sa uit ca e si el acolo. Am incercat sa schitez un zambet, dar a iesit abia o grimasa chinuita. Desi imi bagasera in perfuziile alea tot felul de prostii, inca ma simteam ametita.
Totusi vorbele ei imi si confirmau un adevar dur. Fusesem o egoista si-o nesimtita. Eu nici macar nu-i sunasem in ultimul timp... Am oftat si am clipit sa opresc lacrimile sa mi se formeze.
Am deschis ochii si am aprobat din cap la intrebarea lui Hyo Ri.
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 26
Localizare : Iasi
Spital Empty
MesajSubiect: Re: Spital Spital Icon_minitimeVin 30 Sept 2011, 11:04

~Mi Nyu~
-Ya! Nu e cazul sa incepi sa plangi.. am venit sa te inveselim, nu sa te intristam..[am zis ranjind]..Tu.. chiar ti'a mancat pisica limba? :)).. zii macar ca ti'a fost dor de mine! Sau nu ti'a fost? /:) :)).. Si ca sa vezi ce prietena buna sunt.. te iert ca nu mai sunat..:D banuiesc ca nu ti'a mai ramas timp intre repetitii,sedinte foto si restul,nu? :)).. [pff.. nu reusisem decat sa o intristez mai tare!]..

~Seung~
Ma amuza Mi Nyu care incerca de zor sa'i ridice moralul.. as fi vrut sa'i pot spune si eu ceva..dar ce?.. nimic nu parea potrivit
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Spital Empty
MesajSubiect: Re: Spital Spital Icon_minitimeVin 30 Sept 2011, 11:24

~Shi-hoo~
Eeh, eu eram singurul care se mai gandea si la Dong-su, dar nu-mi trecea prin cap sa aduc vorba despre el, doar nu eram nebun :O Hong Ki era prea ocupat cu holbatul peste pat la picioarele lui Mi Nyu, asa ca nu mi-a raspuns. Vede el pe drum, sa nu ma bage in seama, auzi! Stateam putin aplecat in fata, cu barbia pe umarul lui Hyo Ri si cu mainile incrucisate pe abdomenul ei. Le-as fi ridicat eu mai sus dar nu era DELOC momentul si nici locul potrivit!
Sus In jos
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Spital Empty
MesajSubiect: Re: Spital Spital Icon_minitimeVin 30 Sept 2011, 11:32

~Hyo Ri~
Shi-hoo isi incrucisase mainile pe adomenul meu,parea foarte relaxat,parca nici nu era atent la ce era in jurul lui.La un moment dat m-am lasat cu toata greutatea pe el simtind nevoie sa ma mai imbratiseze o data.


Ultima editare efectuata de catre anamaria in Vin 30 Sept 2011, 11:52, editata de 1 ori
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Spital Empty
MesajSubiect: Re: Spital Spital Icon_minitimeVin 30 Sept 2011, 11:38

~Bommie~
Woah... nu voiam sa stie toata lumea ca ma simteam asa nasol cat sa plang...
-Mi... mi-a fost... am zis incet.
Parca nici forta in voce nu aveam. Sunetele au iesit gatuite, ragusite.
Mi-am mutat mana bandajata sub patusa. Ma simteam si asa suficient de aiurea si de neajutorata... Nu-mi placea deloc situatia asta... adica nu eram singura, da' eu gresisem fata de ei. Mult. Si ma simteam a naibii de rusinata pentru asta.
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 26
Localizare : Iasi
Spital Empty
MesajSubiect: Re: Spital Spital Icon_minitimeVin 30 Sept 2011, 12:37

~Mi Nyu~
-Normal ca ti'a fost :D :))..[vazand ca nu reusesc sa scot mare lucru de la ea.. am spus incercand totusi sa o fac sa spuna mai mult de o silaba]
-Si tu ce ai mai facut Mi Nyu? Eu..bine multumesc.. ca de obicei.. in tabara.. stii..incep sa ma simt prost vorbind numai eu.. :))
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Spital Empty
MesajSubiect: Re: Spital Spital Icon_minitimeVin 30 Sept 2011, 12:39

~Shi-hoo~
Stateam destul de bine desi mi-ar fi placut mai mult sa stau intins pe o canapea sau ceva decat in picioare. Hyo Ri se lasa pe mine si eu ma indrept de spate ca sa o tin. O strang mai tare la piept si ma uit la ea dintr-o parte. Imi venea sa o sarut vazand-o asa din profil... :O Nu prea imi pria aerul de spital, gandurile mele zburau prin alte parti acum, nush' ce aveam... Nu era deloc potrivit sa ma gandesc la buzele ei in felul asta, data fiind situatia in care se afla - problema parintilor...
Sus In jos
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Spital Empty
MesajSubiect: Re: Spital Spital Icon_minitimeVin 30 Sept 2011, 13:08

~Hyo Ri~
Parca uitam de suferinta pricinuita de hotararea la care ajunsesera parintii mei cand ma strangea Shi-hoo la piept.In momentul acela nu vroiam sa ma mai desprind din imbratisare.
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Spital Empty
MesajSubiect: Re: Spital Spital Icon_minitimeVin 30 Sept 2011, 13:12

~Bommie~
Nu am simteam suficient de bine cat sa fac o conversatie obisnuita, vesela... Ma simteam rau, atat psihic cat si fizica. Ma simteam slabita. Din totul perfect intr-o singura noapte am stricat tot. Iar cei doi indragostiti nu ma ajutau deloc la partea psihica...
Mi-am concentrat privirea pe acul perfuziei care imi intra in vena. Doamne... voiam sa o scot, sa plec, sa fug oriunde... Dar nu puteam.
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 26
Localizare : Iasi
Spital Empty
MesajSubiect: Re: Spital Spital Icon_minitimeVin 30 Sept 2011, 13:22

~Mi Nyu~
Bine.. ma dau batuta.. nu reusesc..! m'am uitat prin camera.. de la Hong Ki-care parea cam pierdut in spatiu :))-la Shi Hoo si Hyo Ri-care nu aveau nici o treaba :))-si la Seung-care.. ei bine.. puteai sa'i citesti pe fatza cum se simtea: GROAZNIC!.. :-s.. am facut o fatza.. uitandu'ma cand la unul cand la altul parca zicand: "ziceti si voi ceva! nu mai am idei!!"

~Seung~
Situatia asta devenea sufocanta.. aveam nevoie de aer.. sa ies.. m'am ridicat de pe scaun..am traversat camera.. pana in dreptul lui Shi Hoo.. si am spus in soapta:
-Trebuie sa ies.. ma duc.. [pauza] sa'mi iau inca o cafea.. ne vedem la masina.. [am privit peste umar la Bom..apoi am tras aer in piept si am iesit]
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Spital Empty
MesajSubiect: Re: Spital Spital Icon_minitimeVin 30 Sept 2011, 13:45

~Shi-hoo~
Seung m-a mai trezit la realitate.
-Iesi? Hai ca venim si noi! Hyo Ri, va asteptam in masina ca sa va lasam sa vorbiti asa ca intre fete, ii spun eu la ureche.
Apoi il apuc pe Hong Ki de brat si il scot din contemplarea aia asa placuta in care intrase uitandu-se fix la picioarele alea goale si il scot pe usa afara.
-O sa ai probleme cu ochii, sa sti, daca stai si te holbezi asa! ii zic eu dupa ce iesim.
Sus In jos
Continut sponsorizat
Rank:
Spital Empty
MesajSubiect: Re: Spital Spital Icon_minitime

Sus In jos

Spital

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus
Pagina 1 din 1
Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
KDPR :: Zona distractiei :: Joc de rol :: Tabara Jeonju-