KDPR
Vino alaturi de noi in comunitatea fanilorCoreei. Click pe ,,Inregistrare" si afla informatii despre Coreea, despre anumite seriale, rasfoieste paginile cu poze si spune-ti parerea.
KDPR
Vino alaturi de noi in comunitatea fanilorCoreei. Click pe ,,Inregistrare" si afla informatii despre Coreea, despre anumite seriale, rasfoieste paginile cu poze si spune-ti parerea.

KDPR

 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi|

Despre trupa

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Despre trupa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Despre trupa Despre trupa - Pagina 2 Icon_minitimeMar 07 Sept 2010, 07:53

Rezumarea primului mesaj :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Girls Generation (소녀 시대; 少女时代) este o trupa de noua membre, din Coreea de Sud. Membrele sunt: Taeyeon, Sunny, Tiffany, Jessica, Hyoyeon,Yuri, Sooyoung, Yoona, Seohyun. Acestea sunt adesea denumite SoShi (소시), sau SNSD (in principal in afara Coreei), dintre care prima este o abreviere, iar a doua un acronim al numelui coreean, So Nyeo Shi Dae (sau So Nyuh Shi Dae). In China, acestea sunt cunoscute ca 少女時代 (Shàonǚ Shídài;sau Siu Nui Si Doi in Hong Kong) si in Japonia ca 少女時代 (Shōjo Jidai).


Ultima editare efectuata de catre Diia in Joi 23 Iun 2011, 01:39, editata de 3 ori
Sus In jos
AutorMesaj
EvelynaKNGInfirmieraEvelynaKNG
Rank: Infirmiera
Mesaje : 399
Reputatie : 3
Data de inscriere : 24/03/2011
Varsta : 26
Localizare : Tulcea
Despre trupa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre trupa Despre trupa - Pagina 2 Icon_minitimeMar 19 Apr 2011, 10:56

imi place moollt trupa si melodia Gee o adorrr [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
YongJurnalist la revistaYong
Rank: Jurnalist la revista
Mesaje : 2119
Reputatie : 14
Data de inscriere : 03/01/2011
Varsta : 26
Localizare : iasi
Despre trupa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre trupa Despre trupa - Pagina 2 Icon_minitimeMar 19 Apr 2011, 23:09

da e foarte dragutza!
Sus In jos
MinConcubina Sukbin [rang 2]Min
Rank: Concubina Sukbin [rang 2]
Mesaje : 943
Reputatie : 3
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 25
Localizare : Galati
Despre trupa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre trupa Despre trupa - Pagina 2 Icon_minitimeMar 19 Apr 2011, 23:17

e super trupa si melodia
Sus In jos
iSymK-pop NewsiSym
Rank: K-pop News
Mesaje : 562
Reputatie : 12
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Braila
Despre trupa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre trupa Despre trupa - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 21 Apr 2011, 05:28

Revista "Marie Claire" a scos acum cateva zile acelas numar din revista cu coperte diferite, pe ficare coperta fiind cate o fata de la SNSD. Acum e mare zumzet in kpop pentru ca s-a anuntat ca doar Seohyun, YoonA, Jessica, Taeyeon si Tiffany s-au vandut complet. Este suparator pentru restul. De exemplu nu-mi vine sa cred ca Yuri nu s-a vandut. Adica....nu are Yuri cel mai frumos corp din SNSD si din toata industria kpop?
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Aici sunt toate fetele. Cel mai mult imi plac cum au iesit Tiffany, Seohyun si Yuri.
Sus In jos
YongJurnalist la revistaYong
Rank: Jurnalist la revista
Mesaje : 2119
Reputatie : 14
Data de inscriere : 03/01/2011
Varsta : 26
Localizare : iasi
Despre trupa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre trupa Despre trupa - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 21 Apr 2011, 05:38

iSym a scris:
Revista "Marie Claire" a scos acum cateva zile acelas numar din revista cu coperte diferite, pe ficare coperta fiind cate o fata de la SNSD. Acum e mare zumzet in kpop pentru ca s-a anuntat ca doar Seohyun, YoonA, Jessica, Taeyeon si Tiffany s-au vandut complet. Este suparator pentru restul. De exemplu nu-mi vine sa cred ca Yuri nu s-a vandut. Adica....nu are Yuri cel mai frumos corp din SNSD si din toata industria kpop?
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Aici sunt toate fetele. Cel mai mult imi plac cum au iesit Tiffany, Seohyun si Yuri.
pai...nush..poate in coreea...oamenilor le plac mai moolt de Seohyun, YoonA, Jessica, Taeyeon si Tiffany...n-avem de unde sti..
Sus In jos
iSymK-pop NewsiSym
Rank: K-pop News
Mesaje : 562
Reputatie : 12
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Braila
Despre trupa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre trupa Despre trupa - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 21 Apr 2011, 06:07

^
Da, in Coreea Seohyun e populara pentru ca este in We got Married impreuna cu YongHwa. Yoona, la fel, e populara pentru frumusetea ei naturala. Idolii mereu o aleg pe Yoona la ideal type.
V-am spus ce i-a zis odata Hyun Joong al meu lui Yoona? Erau acum cativa ani la o emisiune SS501 si SNSD. MC-ul(gazda emisiunii) a inceput sa le prezinte pe fetele de al snsd cu tot cu porecle. Si ajunge la Yoona si zice: "Porecla lui Yoona e Frumusete Nebuna deoarece e nebun de frumoasa. Hyun Joong, ce parere ai de ea stand aici, langa tine?. Se uita Hyun Joong pret de o secunda la ea si o masoara din ochi si aduaga foarte serios: "Aveti dreptate, chiar arata ca o nebuna!" A fost maxim. Toti au inceput sa rada. Il iubesc pe tipul asta. Sa nu aveti curajul sa ma intrebati de ce.
Sus In jos
YongJurnalist la revistaYong
Rank: Jurnalist la revista
Mesaje : 2119
Reputatie : 14
Data de inscriere : 03/01/2011
Varsta : 26
Localizare : iasi
Despre trupa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre trupa Despre trupa - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 21 Apr 2011, 10:09

il ador pe kim hyun joon!!!e foarte tare tipu!!!!
Sus In jos
iSymK-pop NewsiSym
Rank: K-pop News
Mesaje : 562
Reputatie : 12
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Braila
Despre trupa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre trupa Despre trupa - Pagina 2 Icon_minitimeVin 22 Apr 2011, 04:06


Astept mv complet. Ele arta super insa nu sunt prea multumita de dans din ce-am vazut pana acum. Pe Yuri au facu-o blonda. Acum le-am vazut pe toate fetele de al snsd blonde. Ba, nu! Parca Seohyun n-a fost. Raman la aceeasi idee; doar Jessicai ii sta bine blonda.
Sus In jos
iSymK-pop NewsiSym
Rank: K-pop News
Mesaje : 562
Reputatie : 12
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Braila
Despre trupa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre trupa Despre trupa - Pagina 2 Icon_minitimeMar 26 Apr 2011, 03:25

Versiunea "Dance". Astept MV-ul orginal.

Sus In jos
iSymK-pop NewsiSym
Rank: K-pop News
Mesaje : 562
Reputatie : 12
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Braila
Despre trupa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre trupa Despre trupa - Pagina 2 Icon_minitimeDum 01 Mai 2011, 09:02

Reclama la pui. Au folosit conceptul din "Hoot" vad.
Sus In jos
YongJurnalist la revistaYong
Rank: Jurnalist la revista
Mesaje : 2119
Reputatie : 14
Data de inscriere : 03/01/2011
Varsta : 26
Localizare : iasi
Despre trupa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre trupa Despre trupa - Pagina 2 Icon_minitimeLun 02 Mai 2011, 09:29

ce tare[ lol cik reclama la pui lol
Sus In jos
iSymK-pop NewsiSym
Rank: K-pop News
Mesaje : 562
Reputatie : 12
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Braila
Despre trupa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre trupa Despre trupa - Pagina 2 Icon_minitimeSam 07 Mai 2011, 02:06

Toata Japonia abia asteapta concertul fetelor japonez. Apar in ziare, la stiri, la emisiuni, reviste....
Sus In jos
ChoConcubina Sukbin [rang 2]Cho
Rank: Concubina Sukbin [rang 2]
Mesaje : 903
Reputatie : 3
Data de inscriere : 22/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Turnu Magurele
Despre trupa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre trupa Despre trupa - Pagina 2 Icon_minitimeLun 09 Mai 2011, 05:30

Foarte tari fetele! Imi plac melodiile lor foarte mult. Cel mai mult imi place de Jessica si Sunny. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Mi-a placut ca Yoona a jucat in 2 dintre videoclipurile de la Super Junior.
Sus In jos
iSymK-pop NewsiSym
Rank: K-pop News
Mesaje : 562
Reputatie : 12
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Braila
Despre trupa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre trupa Despre trupa - Pagina 2 Icon_minitimeLun 09 Mai 2011, 09:59

^ Si o sa fie si in MV-ul japonez de la "Replay" in locul lui Victoria la SHINee
Sus In jos
YongJurnalist la revistaYong
Rank: Jurnalist la revista
Mesaje : 2119
Reputatie : 14
Data de inscriere : 03/01/2011
Varsta : 26
Localizare : iasi
Despre trupa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre trupa Despre trupa - Pagina 2 Icon_minitimeLun 09 Mai 2011, 10:00

ce fain!crek ai sa il pui si aici,nu? gimnastic k sa il putem vedea si noi gimnastic
Sus In jos
ChoConcubina Sukbin [rang 2]Cho
Rank: Concubina Sukbin [rang 2]
Mesaje : 903
Reputatie : 3
Data de inscriere : 22/04/2011
Varsta : 27
Localizare : Turnu Magurele
Despre trupa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre trupa Despre trupa - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 12 Mai 2011, 03:28

O veste noua despre SNSD. Mai exact despre TaeYeon. Se pare ca aceasta a fost nominalizata la categoria "Best Newcomer" pentru musicalul ei "Midnight Sun" la al cincilea Musical Awards.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Jessie.Om de randJessie.
Rank: Om de rand
Mesaje : 7
Reputatie : 1
Data de inscriere : 06/08/2011
Varsta : 27
Despre trupa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre trupa Despre trupa - Pagina 2 Icon_minitimeSam 06 Aug 2011, 11:23

Îmi plac. Înainte erau preferatele mele dar acum am cunoscut și alte trupe de k-pop. Anyway, au fost printre primele trupe de k-pop asculatate. Prima melodie ascultată a fost Into the new world și m-am îndrăgostit de vocea/aspectul lor. Au voce, unele mei mult altele mai puțin. Dar am observat că ( virgulă ) compensează, cele mai bune cinci soliste nu stau bine cu dansul. Au început să slăbească foarte mult. Sărăcuțele, au un program foarte încărcat și nu au timp să mai mănănce. Mereu fiind ocupate cu concertele, repetițiile și aparațiile la emisiuni. Și tot ele sunt atacate de anti-fani.
Le iubesc toate melodiile. Dar preferatele mele ar fi: Gee, Hoot, Star Star Star, Tinkerbell, So Nyu Shi Dae, Genie, Into new world, Kissing you, Run devil run, Mr Taxi, Let It Rain, Oh !.
Ascult snsd de doi ani și ceva, eu sunt fan vechi.
Le ador pe Jessica, Taeyeon și Sunny. Ele trei vor fi mereu pe primul loc pentru mine. Jessica e așa drăguță blondă, are o voce genială, s-a născut în America și avem același nume. Taeyeon e o bună lideră, e cute și vocea ei e magnifică. Și poate fi o bună mamă. Sunny. O iubesc. E așa mitică pe lăngă celelalte fete. Îmi place cum îi stă blondă. Și să nu uităm că e o mamă extraordinară.
Sus In jos
iSymK-pop NewsiSym
Rank: K-pop News
Mesaje : 562
Reputatie : 12
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Braila
Despre trupa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre trupa Despre trupa - Pagina 2 Icon_minitimeMar 16 Aug 2011, 01:06

Am gasit un video foarte dragut. E Run devil run adaptat la warcraft. Mie imi place mult. Ma auza si dau dreptate cantecului. Cata a stricat tot. TBC si WOTLK au fost in regula dar Cata a distrus totul. Eu am apucat sa ma joc Vanilla wow si era asa frumos. Scopul jocului era sa cresti. Iti lua un an sa ajungi la 70 iar acum 3 saptamani. In Vanilla WOW erai tu, descoperind lucruri si bucurandu-te de cat de bine este realizat Azetoth. Tin minte cum am descoperit pe la lvl 20 Stranglethron Vale si pe atunci era de 30 (in vanilla wow). Inca e locul meu favorit din Azeroth. Scuze ca fac off topic.
Sus In jos
DanielaAdministratorDaniela
Rank: Administrator
Mesaje : 6166
Reputatie : 31
Data de inscriere : 25/06/2010
Varsta : 26
Localizare : Republica Moldova
Despre trupa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre trupa Despre trupa - Pagina 2 Icon_minitimeMar 18 Oct 2011, 08:14

GIRLS FINALLY BRING THE BOYS OUT!!! ♥️
Cum vi se pare? ♥️

Si versiunea în limba engleză:

Ce părere aveţi? Dupa mine, cântă destul de bine în engleză ^^


Am asteptat de citeva saptamini bune comeback-ul lor!si a meritat!cred ca devin S♥️NE Despre trupa - Pagina 2 2578313619
melodia e data pe replay inca de cind a aparut, imi place noul lor stil (sa-i spun asa) Despre trupa - Pagina 2 894519
Yoona e ideala!de asemenea si pe Sunny o avantajeaza coafura asta, mi-a spus cineva ca e peruca, deci nu sunt sigura ca e parul ei adevarat.

I really like it!!! Despre trupa - Pagina 2 245794
Sus In jos
Continut sponsorizat
Rank:
Despre trupa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre trupa Despre trupa - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos

Despre trupa

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Subiecte similare

-
» Despre trupa» Despre trupa» Despre trupa» Despre trupa» Despre trupa
Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
KDPR :: Coreea :: K-pop :: Trupe de fete :: Girls Generation-