KDPR
Vino alaturi de noi in comunitatea fanilorCoreei. Click pe ,,Inregistrare" si afla informatii despre Coreea, despre anumite seriale, rasfoieste paginile cu poze si spune-ti parerea.
KDPR
Vino alaturi de noi in comunitatea fanilorCoreei. Click pe ,,Inregistrare" si afla informatii despre Coreea, despre anumite seriale, rasfoieste paginile cu poze si spune-ti parerea.

KDPR

 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi|

Curtea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 11 ... 15  Urmatorul
AutorMesaj
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Curtea - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Curtea Curtea - Pagina 8 Icon_minitimeDum 05 Iun 2011, 09:36

Rezumarea primului mesaj :

Aici sunt banci, va puteti relaxa, puteti citi si va puteti bucura de natura.
Sus In jos
AutorMesaj
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Curtea - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 8 Icon_minitimeMar 23 Aug 2011, 14:18

~Mi Nyu~
Am inceput sa bat din palme entuziasmata..
-O sa fie asa misto! Bommie nu se va astepta la asta.. si ca sa fie si mai si ma voi face ca am uitat de ziua ei >:) o sa'i placa! stiu sigur! dar trebuie sa ne organizam cum trebuie.. avem nevoie de atatea lucruri.. o sa fac o lista.. ti'o voi arata maine..
-De acord.. maine trebuie sa punem un plan la punct..dupa cum vezi nu avem prea mult timp la dispozitie..
-Da, asa'i...eh oricum va trebui sa mergem si in oras sa cumparam ce vom avea nevoie.. o sa rugam un supraveghetor sa ne duca.. cautam noi un pretext..dar numai noi 2..
-Mda.. pai si cu restul cum facem?
-Ei bine..Hong Ki se va ocupa de muzik.. deci lui va trebui sa'i zicem.. de Shi Hoo nici nu vreau sa aud :-L... o sa mai discutam pe tema asta.. iar fetele..ei bine si ele vor trebui sa afle la un moment dat.. sigur ii vor lua un cadou asa ca le vom zice direct in ziua cu pricina..
-Esti sigura ca nu ai mai facut asta pana acum? [manevra situatia cu atata usurinta ca cu greu credeai ca e prima data :))]
-Da :)) spun eu razand...Am vazut multe filme :)) continuand sa rad.. si sunt fata.. ne pricepem la chestii din astea.. si e vorba si de cea mai buna prietena.. dak eu nu o cunosc.. atunci cine? :)
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Curtea - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 8 Icon_minitimeMar 23 Aug 2011, 14:24

~Bommie~
Nu mai voiam sa vad. Si nici nu mai rezistam, asa ca m-am miscat incet, pe langa perete, spre intrarea din spate. Ca sa nu ma vada. Am intrat inauntru, am mers in dormitor si direct in baie ca o furtuna.
Imi zdrelisem binisor degetele... Mi le-am bandajat pe rand, am iesit din baie, mi-am luat pijamalele, m-am intors inapoi sa am schimb si apoi am tasnit in pat.
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Curtea - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 8 Icon_minitimeMar 23 Aug 2011, 14:29

~Mi Nyu~
Mam uitat la ceas..
-Ah.. cred ca ar fi timpul sa ma intorc.. le'am zis ca o sa fie o scurta plimbare..si incepe sa'mi fie si cam somn.. dar mai ales nu vreau sa intre Bommie la banuieli si sa vina dupa mine.. oricum o sa stabilim mai multe maine.. ne punem noi de acord cand si unde..
-Ok.. [ma ridic de pe bank]..Noapte buna! :)
-Noapte buna si tie..[ridicandu'ma si dand sa plec]
-A si..Mi Nyu..
-[m'am intors]
-Mersi [zambind]..
-[am zambit si eu] Nu'mi multumi ink.. oricum ramai dator ;) [spun eu si ma indrept spre dormitoare]
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Curtea - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 8 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 04:26

~Shi-hoo~

M-am asezat pe cea mai apropiata banca de langa dormitoarele fetelor si am asteptat. Vad o fasie de lumina, cineva deschisese usa. Hyo Ri... o vedeam perfect fiindca statea in cadrul usii, unde era lumina. Inima incepe sa ia viteza, prea multa viteza as spune. Avea pe ea doar un tricou si niste pantaloni trei sferturi.
Sus In jos
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Curtea - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 8 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 04:30

~Hyo Ri~
Deschisesem usa si il putea vedea pe Shi-hoo asezat pe banca.Inima imi batea din ce in ce mai tare,am tras aer in piept si m-am apropiat de el.
Nu stiam ce sa-i spun,asteptam sa ma ia el la intrebari.
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Curtea - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 8 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 04:57

~Shi-hoo~

Venise! Acum statea cu capul in jos, in fata mea. Ma ridic si o trag de mana dupa mine. Ma asez pe o banca aflata complet in intuneric. O fac si pe ea sa stea jos. Ma intorc cu fata spre ea si pun un picior indoit pe banca, astfel incat sa stau doar pe jumatate turceste. Nu-mi iau deloc ochii de la chipul ei.

-Te simti cu ceva vinovata...iubito? Vroiai sa-l vezi si tu pe Hong Ki doar in prosop? Ai vazut ca pot aranja! Zi un cuvant si ma duc sa-i zic sa mai faca un dus si pentru tine!
Sus In jos
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Curtea - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 8 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 05:15

~Hyo Ri~
Bataile inimii mele se intensificasera,cateva secunde nu am spus nimic,pur si simplu nu-mi ieseau cuvintele din gura,apoi mi-am ridicat capul si privindu-l in ochii am inceput sa ma scuz.
-Te rog iarta-ma,nu stiu ce a fost in capul meu,imi pare tare rau ca ti-am facut gluma asta stupida.Nici macar nu stiam ca Hong Ki chiar se afla in postura aia,am presupus doar pentru ca spusesesi ca facea dus cand ai plecat tu din camera.Nu mi-ar placea sa-l vad asa,am zis strambandu-ma.Ai incredere in mine,te rog.
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Curtea - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 8 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 05:29

~Shi-hoo~

-Pai tocmai fiindca am incredere in tine am si crezut ce-ai zis! Si cand te mai gandesti ca tocmai plecasem de acolo si el nici nu terminase dusul... toate se legau.

Aish! Imi aminteam acum cum reactionasem... sa cad cu scaunul,auzi! Doamne, ce-o fi fost in capul meu? De fapt stiu! Parca il si vedeam pe nebunul ala in usa, doar cu prosopul pe el, iar pe Hyo Ri si pe Mi Nyu holbandu-se la el! :O Aish! nu vroiam sa-mi imaginez. Se stambase cand se gandise si ea la varianta asta #:-s Deci chiar nu vroia.Totusi eu am continuat sa fac pe neincrezatorul si i-am zis:

-Daca iti zic si eu acum ca am vazut-o pe Mi Nyu dezbracata atunci cand am intrat cu tine in brate in dormitoarele fetelor dupa ce fusesem in padure, la picnic :-?
Sus In jos
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Curtea - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 8 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 05:47

~Hyo Ri~
Am tacut o secunda,incercand sa imi imaginez cum ar fi fost sa se fi intamplat intr-adevar ceea ce spunea el acolo.
-Pai nu te cred,si nu e pentru ca n-as avea incredere in tine ci pentru ca daca ar fi fost adevarat ma indoiesc ca mi-ai fi spus abia acum.
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Curtea - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 8 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 05:53

~Shi-hoo~

-Ce motiv as fi avut sa-ti spun atunci? De fapt nici n-as fi avut cum. M-ai trimis dupa apa... apoi s-a dezlantuit tot circul acela. Uite abia acum un moment cand suntem doar noi doi si pot sa-ti spun.

Ma ardeau buzele sa o sarut, dar ma tineam tare. Vroiam sa vada si ea cum m-am simtit eu cand a facut misto de mine intr-un mod atat de crud.
Sus In jos
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Curtea - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 8 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 06:06

~Hyo Ri~
Era cat pe aici sa-l cred,dar mi-am zis ca mai bine ma amagesc singura,imi spuneam ca asa ceva nu s-ar fi putut intampla.In sfarsit intelegeam prin ce il facusem sa treaca,efectiv il torturasem emotional,desi i-am spus destul de repede ca totul nu fusese decat o gluma,acum stiam cum e.Desi nu puteam si nu vroiam sa cred ce imi spunea am preferat sa-i fac jocul asa ca i-am spus:
-Ei si,ti-a placut ce ai vazut?


Ultima editare efectuata de catre anamaria in Mier 24 Aug 2011, 09:30, editata de 1 ori
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Curtea - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 8 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 06:20

~Shi-hoo~

Cand o aud sa dau in alte alea! :O Auzi la ea, daca mi-a placut ce am vazut.

-Pai... pai... ce era de placut? A... ah... adica... doar nu e prima fata pe care o vad asa... la mare sunt o groaza... sau prin filme...

Trebuia sa-mi revin din uimire. Ea ma intreaba daca mi-a placut, pe cand eu am luat o frumusete de cazatura! Cred ca inca eram afectat de pernele primite in cap. Spune-i, omule, adevarul si nu te mai tine asa mandru! Sarut-o odata! Stateam pe banca aia de vreo zece minute si noua le petrecusem uitandu-ma la buzele ei.

-Ar trebui sa te vad si pe tine ca sa fac diferenta, i-am zis, neputand-o lasa in pace. Trebuia sa fac pe ticalosul pana la final, desi stiam ca mai mult ca sigur replica asta o va rani.
Sus In jos
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Curtea - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 8 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 09:49

~Hyo Ri~
Ma lasase cu gura cascata si la propriu si la figurat,nu-mi venea sa cred ce mi-a spus.Am ramas nemiscata timp de cateva secunde.Chiar de as fi vrut nu puteam rosti niciun cuvant.Trebuia sa-mi revin in urma socului.
-Po..poftim? am baigut eu intr-un sfarsit,te rog spune-mi ca nu am auzit bine.M-am uitat la el si am dat sa ma ridic de pe banca.
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Curtea - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 8 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 10:16

~Shi-hoo~

Am intins mana dupa ea si am tras-o [cam tare] la loc.

-Unde crezi ca te duci? Doar n-ai de gand sa ma lasi cu ochii in soare, sau ma rog la luna! Era un fel de a spune. Nu ma refeream la chestia pe care o implica dezbracatul, sa sti!
Sus In jos
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Curtea - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 8 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 10:27

~Hyo Ri~
Am scrasnit din dinti enervata de modul in care ma impedicase sa ma ridic de pe banca si sa plec.Orcum ma gandisem mai bine si n-avea niciun rost sa dau bir cu fugitii.Ultimele lui cuvinte avura darul sa ma mai linisteasca putin insa tot ma simteam ofensata.
-Ca te-ai referit sau nu la chestia aia,replica ta tot m-a ranit,i-am spus incercand sa ma abtin sa nu izbucnesc in plans.
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Curtea - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 8 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 10:35

~Shi-hoo~

-Te-a ranit replica? Pai sa sti ca si pe mine m-a ranit... la spate [cazusem cu scaunul]. Vrei sa vezi? Incep sa-mi deschei camasa. Va trebui insa sa te multumesti cu mine la bustul gol...
Sus In jos
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Curtea - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 8 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 10:58

~Hyo Ri~
Credeam ca innebunesc,nu stiam ce sa fac,pana acum niciun baiat nu ma pusese in situatia asta,daca ar fi fost vorba de altcineva nu mi-ar fi fost atat de greu dar nu era altcineva era Shi-hoo.Pentru o clipa m-am gandit ca nu ar fi nimic rau in asta,apoi mi-am adus aminte ca eram intr-o tabara.Am ezitat putin apoi m-am ridicat de pe banca si i-am spus cu voce tremuranda
-Daca faci asta n-ai sa ma mai vezi!
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Curtea - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 8 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 11:10

~Shi-hoo~

Imi descheiasem toti nasturii de la camasa [vroiam sa-i arat ce vanataie capatasem in sala de sport din cauza "glumitei" ei], cand o aud zicand ceva. Vocea ei m-a trezit la realitate. Nu o prea vedeam dar simteam ca pur si simplu o sa izbucneasca in plans. Shi-hoo, stai asa ca ai sarit calul! Imi dadeam seama ca ii era frica... de mine. Doamne, ce facusem?

-Hyo Ri... zic cu cea mai blanda voce posibila. Nu stiam cum sa continui. Nu... nu... nu vreau sa-ti fac nimic! Era distanta de doi pasi intre noi. Ma apropii incet, fara sa-mi misc mainile, apoi ma opresc. Trebuia sa stiu ce vrea sa faca: sa fuga sau sa stea pe loc...
Sus In jos
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Curtea - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 8 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 11:19

~Hyo Ri~
Cand am vazut ca se apropia de mine primul instinct a fost sa fug dar am ramas pe loc si am asteptat sa vad ce avea de gand sa faca.
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Curtea - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 8 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 11:33

~Shi-hoo~

Ramasese pe loc desi eram convins ca avusese o ezitare. Imi continui asadar apropierea si fac sa dispara distanta dintre noi. Imi misc si mainile de data asta si ii infasor spatele. O strang la piept si ii soptesc la ureche:

-Nu ti-as face niciodata vreun rau, Hyo Ri! Vroiam doar sa iti arat o vanataie recenta pe care am capatat-o in sala de sport cand mi-ai zis de Hong Ki. Imi pare rau ca te-ai speriat in halul asta. Nu mi-am dat seama ce fac. Imi pare rau. O simteam ca imi tremura in brate. Mai bine te duc in camera. O ridic si o duc asa pe sus pana in fata dormitoarelor.

-Noapte buna, Hyo Ri, ii zic si o pup pe tampla.
Sus In jos
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Curtea - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 8 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 11:42

~Hyo Ri~
Iar facusem mult tam-tam pentru nimic,acum eram convinsa ca nu mi-ar face niciun rau dar trebuia sa se intample asta ca sa imi dau seama?
-Imi pare rau ca te-ai lovit din cauza glumitei mele de prost gust si ca m-am speriat in halul asta.Noapte buna si tie!Dupa ce i-am spus asta am dat sa intru in dormitor.
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Curtea - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 8 Icon_minitimeJoi 25 Aug 2011, 10:41

~Shi-hoo~

Ma asez pe o banca cu spatar (aveam nevoie sa stau rezemat la cat de mult dormisem noaptea trecuta, adica deloc), ceva mai departe, la umbra. As fi avut chef de alergat, dar mai intai sa mananc ceva.
Sus In jos
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Curtea - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 8 Icon_minitimeJoi 25 Aug 2011, 10:49

~Hyo Ri~
Imi terminasem cu chiu cu vai sandwhichul,nu prea aveam pofta de mancare si plecasem de la cantina.In timp ce ma indreptam spre dormitoare am zarit pe cineva stand pe o banca la umbra.M-am apropriat si am bagat de seama ca era Shi-hoo.Fara sa stau prea mult pe ganduri l-am intrebat:
-Ce faci aici singur? N-ai vrea sa-ti tin companie?
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Curtea - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 8 Icon_minitimeJoi 25 Aug 2011, 10:59

~Shi-hoo~

Stateam al naibii de relaxat pe banca aia, adica aveam si mainile si picioarele intinse cat de mult se putea, stand rezemat de spatar. O vazusem din timp [cum sa n-o vad?] si ma oprisem din mancat. Se ducea spre dormitoare, dar ma vede si coteste spre mine. Ma salt din acea pozitie si ma asez mai normal. Ii zambesc si ii raspund:

-Normal ca vreau sa-mi ti companie!
Sus In jos
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Curtea - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 8 Icon_minitimeJoi 25 Aug 2011, 11:42

~Hyo Ri~
I-am zambit si am spus in timp ce ma asezam pe banca:
-Asa credeam si eu.Am mai vrut sa adaug ceva dar nu stiam ce.

Sus In jos
Continut sponsorizat
Rank:
Curtea - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Curtea Curtea - Pagina 8 Icon_minitime

Sus In jos

Curtea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus
Pagina 8 din 15Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 11 ... 15  Urmatorul

Subiecte similare

-
» Curtea de antrenament
Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
KDPR :: Zona distractiei :: Joc de rol :: Tabara Jeonju-