KDPR
Vino alaturi de noi in comunitatea fanilorCoreei. Click pe ,,Inregistrare" si afla informatii despre Coreea, despre anumite seriale, rasfoieste paginile cu poze si spune-ti parerea.
KDPR
Vino alaturi de noi in comunitatea fanilorCoreei. Click pe ,,Inregistrare" si afla informatii despre Coreea, despre anumite seriale, rasfoieste paginile cu poze si spune-ti parerea.

KDPR

 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi|

Spa

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Spa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Spa Spa - Pagina 2 Icon_minitimeMar 06 Sept 2011, 10:47

Rezumarea primului mesaj :

Aici e un centru de spa cu tema hawaiiana. Aceasta e piscina.
Spa - Pagina 2 214oao7
in interior sunt si sauna, sala de fitness si jacuzzi.
Sus In jos
AutorMesaj
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Spa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spa Spa - Pagina 2 Icon_minitimeMier 07 Sept 2011, 11:11

~Shi-hoo~

Am crezut ca glumeste cand zicea ca nu vrea sa intre in apa, numai ca a inceput sa se zbata din ce in ce mai rau.

-Doamne, Hyo Ri, dar e decat apa!

Am fost nevoit sa ii incrucisez mainile, sa o lipesc cu spatele de mine si s-o tin strans.

-Daca te mai zbati mult, o sa ramai fara partea de sus a costumului de baie [se misca prea mult si i s-ar fi putut desface]! ii zic eu la ureche. Si sa vezi atunci ce o sa tipi.

Eram exact pe marginea piscinei si mai era nevoie de un pas de al meu ca sa ajunga in apa. Nu mai misca insa niciunul dintre noi.


Ultima editare efectuata de catre DaMo in Joi 08 Sept 2011, 10:44, editata de 1 ori
Sus In jos
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Spa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spa Spa - Pagina 2 Icon_minitimeMier 07 Sept 2011, 11:14

~Hyo Ri~
Ma zbateam din ce in ce mai tare dar m-am oprit cand am auzit ce mi-a soptit la ureche.
Ajunsi pe marginea piscinei i-am spus sperand ca ma va asculta.
-Sa nu indraznesti sa mai faci inca un pas.Atat mai lipsea si cadeam in apa.
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Spa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spa Spa - Pagina 2 Icon_minitimeMier 07 Sept 2011, 11:25

~Shi-hoo~

Era cu fata spre piscina si statea in bratele mele care o tineau nemiscata. Imi misc un picior [eram convins ca simte ce fac] si am observat ca se incordeaza toata. Numai ca pasul il fac inapoi...
Sus In jos
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Spa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spa Spa - Pagina 2 Icon_minitimeMier 07 Sept 2011, 11:27

~Hyo Ri~
Aveam inima cat un purice cand am vazut ca isi misca piciorul,inca un pas si ajungeam in apa.Am fost surprinsa cand am realizat ca se daduse cu un pas inapoi.Oare facuse asta ca urmare a rugamintilor mele?
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Spa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spa Spa - Pagina 2 Icon_minitimeMier 07 Sept 2011, 11:30

~Shi-hoo~

Dupa ce mai fac inca un pas inapoi, ii dau drumul incet din stransoare...
Sus In jos
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Spa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spa Spa - Pagina 2 Icon_minitimeMier 07 Sept 2011, 11:31

~Hyo Ri~
-De ce mi-ai dat drumul? Parca vroiai sa ma bagi in apa,ce te-a facut sa te razgandesti? intreb eu vazandu-ma eliberata din stransoare.
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Spa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spa Spa - Pagina 2 Icon_minitimeMier 07 Sept 2011, 11:36

~Shi-hoo~

-Absolut nimic! ii raspund eu la intrebare si ma aplec rapid sa o iau de sub genunchi cu o mana, in timp ce pe cealalta o aveam pe spatele ei. O ridic, inaintez cu un pas si o arunc in apa...
Sus In jos
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Spa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spa Spa - Pagina 2 Icon_minitimeMier 07 Sept 2011, 11:40

~Hyo Ri~
Cand il aud incep sa tip speriata.Ceva imi spunea ca inca nu puteam rasufla usurata,trebuia sa-mi fi dat seama ca nu s-a razgandit.A mers pana la capat,si-a atins scopul,m-a aruncat in apa.Daca as fi stiut sa inot nu ar fi fost nimic rau in asta dar cum nu stiam faceam eforturi sa raman la suprafata.Ma zbateam,dadeam din maini si din picoare,nestiind ce sa fac.
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Spa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spa Spa - Pagina 2 Icon_minitimeMier 07 Sept 2011, 11:50

~Shi-hoo~

Dadusem sa ma intorc pe sezlong cand vad cu coada ochiului ca nu mai apare la suprafata. Zambetul de pe fata imi dispare brusc. Nu vrusese cu niciun chip in apa si avusese dreptate sa tipe cand o aruncasem. Nu stia sa inoate? :O N-am mai stat sa gandesc altceva si nici n-am sarit in apa asa cum se sare, mi-am dat pur si simplu drumul din locul in care ma aflam [la doi pasi de piscina] cu capul inainte fara sa simt ca am lovit cu picioarele in marginea piscinei. O apuc de mijloc incercand sa ma feresc pe cat posibil de mainile ei si o scot cu capul la suprafata. Nu mai eram in stare sa gandesc nimic la ce fusesem pe cale sa fac...
Sus In jos
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Spa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spa Spa - Pagina 2 Icon_minitimeMier 07 Sept 2011, 12:22

~Hyo Ri~
M-am zbatut cat m-am zbatut dar invitabilul tot s-a produs,in cele din urma m-am scufundat.Probabil de vina era si faptul ca ma panicasem.Eram inca constienta dar imi era frica sa nu inhalez apa.La un moment dat am simtit cum cineva incerca sa ma aduca din nou la suprafata.
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Spa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spa Spa - Pagina 2 Icon_minitimeMier 07 Sept 2011, 12:38

~Shi-hoo~

Respira, nu-si pierduse cunostiinta si acum statea in siguranta in bratele mele...

-Nu-ti mai dau drumul! ma fortez sa-i zic pentru a nu se speria din nou.

Doamne, nu-mi reveneam in urma sperieturii!

-Hyo Ri... soptesc eu si o strang si mai tare la piept.

Dadeam din picioare ca sa ma mentin la suprafata si ma indrept spre marginea piscinei. Ma ridic cu o mana pe margine si o trag sus si pe ea. O asez la mine in poala. Nu se putea opri din tremurat si trebuia sa o linistesc cumva.
Sus In jos
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Spa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spa Spa - Pagina 2 Icon_minitimeMier 07 Sept 2011, 12:45

~Hyo Ri~
Abia acum puteam rasufla usurata,vai ce sperietura am tras.Acum chiar ca nu voi mai vrea sa intru vreodata in apa,pana acum imi doream sa invat sa inot dar dupa experienta asta neplacuta nu mai vreau nici sa aud de apa.Tremuram toata,din cauza temperaturii scazute a apei,dar macar ma simteam in siguranta..in bratele lui Shi-hoo
-Sa nu ma mai faci niciodata sa trec prin asa ceva,i-am spus eu intr-un sfarsit,tusind si respirand sacadat.
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Spa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spa Spa - Pagina 2 Icon_minitimeMier 07 Sept 2011, 12:57

~Shi-hoo~

-Niciodata, promit! Nu mi-am dat seama ca nu sti sa inoti si nu intelegeam nici de ce nu vrei in apa. Trebuia sa te fi intrebat, imi pare rau!

Statea cu capul pe umarul meu, iar eu ma uitam fix la apa.

-Imi pare atat de rau, Hyo Ri.

Se pare ca nu era zi in care sa nu o dau in bara... N-am vazut aiurit mai mare ca mine! Cum, mah, sa o arunc in apa si dupa ce se zbatuse atat ca sa o las in pace? Ce naiba fusese in capul meu? Scot din apa picioarele care imi atarnau pe marginea piscinei si ma ridic de acolo cu Hyo Ri in brate. O asez pe sezlong si ii pun prosopul dupa umeri. Ma las si eu jos, langa ea si o trag la pieptul meu.
Sus In jos
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Spa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spa Spa - Pagina 2 Icon_minitimeMier 07 Sept 2011, 13:08

~Hyo Ri~
-A fost si vina mea,ar fi trebuit sa iti spun ca nu stiu sa inot.Important e ca s-a terminat totul cu bine,nici nu stii ce sperietura am tras.
Nu mai tremuram,ma mai incalzisem.Acum stateam pe sezlong,cu capul pe pieptul lui Shi-hoo de ii puteam auzi bataile inimii si cu prosopul pe umeri.
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Spa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spa Spa - Pagina 2 Icon_minitimeVin 09 Sept 2011, 09:04

~Seung~
Am zambit cand mi'a facut complimentul..ca sa'i zic asa :)).. Si ea era sexy.. ma rog.. cand nu era ea asa? :-" da' acum si mai si.. ii statea taree bine in costum de baie =p~

~Mi Nyu~
>:P bine.. daca nu vrei sa mergi cu mine.. ma duc singura..[mi'am spus in gand]
Am intrat in piscina.. m'am balacit putin..da' nu era amuzant de una singura asa ca m'am intors repede inapoi.. inainte ca Hong Ki sa se intoarca de la bar.. M'am sters putin cu prosopul, mi'am pus ochelarii si m'am intins pe sezlong sa ma bronzez :D
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Spa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spa Spa - Pagina 2 Icon_minitimeVin 09 Sept 2011, 09:29

~Bommie~
M-am intors cu bauturile si abia ii dadusem lui Seung berea ca am asistat la scena cu innecul... am ramas cu paharul la gura si ochii mari. Am rasuflat usurata cand s-a terminat cu bine.
Mi-am pus ochelarii si stateam intinsa pe sezlong, savurand coqtail-ul. Seung intrase si el in apa. Doar nu erasa stea la plaja.
Am terminat destul de rapid coqtail-ul, eram insetata, asa ca m-am ridicat sa imi iau altul, de piersici. Cand m-am asezat pe sezlong si am dat sa iau prima gura, mi-a sunat telefonul. Numar strain.

~Hong Ki~
Am venit de la bar cu berea mea si m-am asezat pe un capat de sezlong langa Mi Nyu.
-Gata? Nu mai innoti?
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Spa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spa Spa - Pagina 2 Icon_minitimeVin 09 Sept 2011, 09:36

~Mi Nyu~
Fara sa ma misc din pozitia in care eram i'am zis:
-Nu e amuzant de una singura..daca cineva-nu dau nume- nu a vrut sa vina cu mine.. m'am plictisit repede..:D

~Seung~
Dupa ce am facut cateva ture... am iesit din piscina.. am luat un prosop si stateam aproape de marginea piscinei... stergandu'ma
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Spa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spa Spa - Pagina 2 Icon_minitimeVin 09 Sept 2011, 09:52

~Bommie~
-Alo? am intrebat curioasa si mi-a raspuns formal o voce de femeie. Cu cine vorbesc?
F: Sunt de la agentie, vreau sa va anunt ca ati fost aprobata si ca in curand incepeti antrenamentul. m-am innecat cand am auzit. am incercat sa tusesc cat mai subtil
Pentru mai multe detalii vom reveni cu un apel.
Abia am reusit sa spun in stare de soc un ,,multumesc" si ,,la revedere".

~Hong Ki~
Pai atunci hai nu te mai plictisi. Mi-am lasat berea aproape neinceputa jos, langa sezlong, m-am aplecat si i-am pus o dupa gat si una sub genunchi si am saltat-o in bratele mele, apoi am mers in itnerior, unde vazusem ca e jacuzzi-ul.
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Spa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spa Spa - Pagina 2 Icon_minitimeVin 09 Sept 2011, 10:10

~Mi Nyu~
Mi'am pus mainile dupa gatul lui ca sa ma tin mai bine..am vrut sa intreb unde mergem..da' am vazut ca se indreapta spre jacuzzi.. :> nu stiam ce sa'i zic.. doar zambeam.. [speram sa nu ma fi inrosit :))]

~Seung~
M'am oprit din sters cand am vazut ca se ineaca :-s
-Ce s'a intamplat??
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Spa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spa Spa - Pagina 2 Icon_minitimeVin 09 Sept 2011, 10:15

~Bommie~
Inca eram cu gura cascata, ochii amri, telefonul la ureche desi tipa inchisese si paharul in cealalta mana. Telefonul aluneca pe sezlong ca din mana unei papusi de carpa. M-am ridicat ca o tornada, de data asta trecand la cealalta extrema, tipand de fericire. Coqtail-ul zbura cat cola -slava Domnului, nu in capul cuiva- si eu am sarit pe Seung care era intr-un fel in fata mea, dar pe marginea piscinei. Si vreau sa zic, am sarit pe bune. M-am agatat cu picioarele de talia sa, tipand inca de fericire, dar se pare ca chestia asta il cam... dezechilibrase.

~Hong Ki~
Nu mi-a fost greu sa gasesc jacuzzi-ul. Cand am ajuns, am asezat-o cu grija, apoi am intrat si eu. Apa era calduta.
-E mai bine?
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Spa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spa Spa - Pagina 2 Icon_minitimeVin 09 Sept 2011, 10:31

~Seung~
Eram ud inca pe picioare.. si in jurul meu era ud.. cand Bommie sare la mine in brate.. n'am apucat sa'i spun sa Nu! ca sunt ud.. ca s'a agatat de mine si nu eram chiar pregatit..am incercat sa'mi mentin echilibrul, da' nu am reusit.. asa ca am cazut pe spate in piscina.. cu tot cu Bommie..

~Mi Nyu~
Dupa ce m'a asezat in jacuzzi, m'am uitat la el si zambindu'i dulce i'am raspuns:
-Ye :D.. [totusi ma rodea ceva..chiar ii placea de mine.. sau o facea doar ca sa ma simt eu mai bine?..pentru ce iam spus aseara.. :-s]
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Spa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spa Spa - Pagina 2 Icon_minitimeVin 09 Sept 2011, 10:39

~Bommie~
Idee rea. Ma rog nu imi pasa. Stiam sa innot, stia si el... si mna. Mie imi statea gandul la cu totul altceva. Am aterizat in apa, dar eu inca radeam si ma bucuram, batand din palme. Dadeam din picioare ca sa ma mentin la suprafata.
-Scuze, am zis inca bucuroasa, mai mult de politete.

~Hong Ki~
-Hm... si... cred ca e mai liniste pe aici, am zis incet si m-am mutat cu vreo 2 cm mai aproape de ea.
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Spa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spa Spa - Pagina 2 Icon_minitimeSam 10 Sept 2011, 02:44

~Seung~
Am inceput sa rad si eu :)) [imi venise o idee] M'am oprit din ras si am spus:
-Totusi.. debea ma uscasem.. si acum sunt ud.. din nou :-L.. Crezi ca rezolvi cu un simplu "scuze"? [m'am scufundat si am prins'o de un picior, am tras'o in jos.. am prins'o de talie si am sarutat'o apasat.. apoi am tras'o dupa mine la suprafata si am spus:
-Acum... scuze acceptate ;) [:))]

~Mi Nyu~
Dadeam usor din picioare in apa.. eram cu privirea atintita la apa.. ma rodea curiozitatea.. da' parca totusi imi era si putin rusine sa'l intreb.. adik mereu am fost putin mai zuza.. unde era acea Mi Nyu acum? :-w :)) adik ce se poate intampla in cel mai rau caz?..sa'mi zica ca ma place doar ca o sora si a vrut doar sa ma faca sa ma simt mai bine..nu?.. aish!.. nici nu am bagat de seama ce a spus :)).. mi'am luat inima in dinti si in cele din urma am zis:
-Tie..[pauza] iti place de mine? si nu ma refer ca o sora..
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Spa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spa Spa - Pagina 2 Icon_minitimeSam 10 Sept 2011, 02:57

~Bommie~
Da, sigur de parca il si credeam.
Ei, chestia asta m-a luat prin surprindere. Tare. Totusi n-am apucat sa inghit apa pentru ca imi astupa gura cu a lui.
Cand am iesit la suprafata i-am zis:
-Nebunule, dupa care am scos limba jucaus.
Ha?? Si nu ma intreba ce ma face asa fericita? Uraaat.

~Hong Ki~
Eram putin incordat. Nu stiam ce sa mai zic. Adica noi de obicei vorbeam incontinuu dar acum am observat ca si ea era cam tacuta. Am ramas cu gura intre-deschisa cand i-am auzit intrebarea nestiind ce sa zic. Fusese neasteptat. Ce sa-i zic? O sa creada ca-s vreun obsedat.
-Pai... am zis muscandu-mi buza. [pauza] Stii... ti-am zis si aseara... adica e senzatia aia ciudata.
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Spa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spa Spa - Pagina 2 Icon_minitimeSam 10 Sept 2011, 03:08

~Seung~
Mi'am sters fatza de apa care imi intra in ochi.. si am intrebat'o:
-Ei si ce te'a facut atat de fericita? de am cazut amandoi in piscina?

~Mi Nyu~
Mi'am ridicat privirea de la apa la el... intr'un fel am rasuflat usurata..
-Adica.. nu faci asta doar ca sa ma simt mai bine,nu? Pentru ce ti'am zis la petrecere..:-s
Sus In jos
Continut sponsorizat
Rank:
Spa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Spa Spa - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos

Spa

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus
Pagina 2 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
KDPR :: Zona distractiei :: Joc de rol :: Tabara Jeonju-