KDPR
Vino alaturi de noi in comunitatea fanilorCoreei. Click pe ,,Inregistrare" si afla informatii despre Coreea, despre anumite seriale, rasfoieste paginile cu poze si spune-ti parerea.
KDPR
Vino alaturi de noi in comunitatea fanilorCoreei. Click pe ,,Inregistrare" si afla informatii despre Coreea, despre anumite seriale, rasfoieste paginile cu poze si spune-ti parerea.

KDPR

 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi|

Cantina

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Cantina Cantina - Pagina 6 Icon_minitimeDum 05 Iun 2011, 09:32

Rezumarea primului mesaj :

Aici este cantina.
Sus In jos
AutorMesaj
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 6 Icon_minitimeDum 21 Aug 2011, 12:14

~Hong Ki~
-Mda... ce fac aici cu fetele? Ma simt pe teritoriu strain... nu ca nu mi-ar placea da' ma iei la cafteala.

~Bommie~
-Mi Nyu mergem si noi? Adica...ce mai putem face aici? m-am ridicat si i-am facut semn daca vine.
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 6 Icon_minitimeDum 21 Aug 2011, 12:18

~Seung~
:-J dak vrei ramai :)) nu te poti plange ca ai o companie neplacuta,nu? :)) "firar! incepe sa ma doara si capul..:-L..".. [si am iesit cu totii din cantina.. indreptandu'ne spre dormitoare]

~Mi Nyu~
-Nomal.. ce as avea mai bun de facut?.. [ridicandu'ma de la masa]
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Cantina - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 6 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 11:57

~Shi-hoo~

Nu inchisesem un ochi toata noaptea. Ieri fusese cea mai proasta zi din viata mea. Ca un tampit, da, asta era cuvantul - asa ma comportasem cu Hyo Ri. Adica cu fata pe care o iubesc. Doamne, cat de mult o facusem sa sufere! Si sa o mai si speri... Nici acum nu-mi puteam schimba gandurile astea negre care ma bantuisera toata noaptea...

Ajung la bucatarie, imi iau o portie mica de mancare si ma asez apoi la masa - singur.
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 6 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 12:04

~Hong Ki~
Am ajuns in cantina. Dumnezeu stie cum, da' ma trezisem la timp pentru micul dejun si cu stomacul chioraind si facand greva foamei. Am intrat in cantina si ce vad? Shi Hoo, prietenu' meu de-o viata! M-am tolanit pe banca langa el, fara sa-mi iau inca mancarea.
-La ce visezi?
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 6 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 12:11

~Seung~
Azi era o zi plina asa cam mam trezit si mam imbracat imediat.. nu prea aveam timp de pierdut..m'am dus la cantina si mi'am vazut colegii de camera.. in timp ce ma indreptam spre ei i'am scris un mesaj lui Mi Nyu:
"Sper ca nu mai dormi ink! :-L grabestete sa vii la cantina.. avem atatea de facut!"
M'am asezat la masa..
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Cantina - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 6 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 12:30

~Shi-hoo~

Grozav! Exact de ce aveam nevoie! :-<

-La nimic interesant, Hong Ki. Aveam o voce de inmormantare si amestecam cu betisoarele in portia aia de orez pe care o luasem [de obicei nu mancam asta la micul dejun, dar nu mi-am dat seama ce luasem]. Imi era dor de Hyo Ri si vroiam sa o vad macar...
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 6 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 12:42

~Hong Ki~
Ma uitam chioras la el. Cine naiba a murit? Orez la micul dejun? Shi Hoo fara chef de cearta si voce de inmormantare? Unde-i artagosul meu?

~Bommie~
M-am trezit mai devreme, vrand poate sa mananc singura...sau cel putin fara Mi Nyu si Seung.
Am venit in cantina si i-am vazut pe... baieti la o masa. Shi Hoo, Hong Ki si... Seung. Astia nu aveau somn? Daca ma asezam singura la o masa dadeam de banuit. Firar! Si deja m-au vazut...sa plec? Nu...M-am dus sa-mi iau un pahar cu iaurt, ca de obicei si m-am asezat chipurile la masa mormaind un ,,neatza" pe care nici eu nu-s sigura ca l-am auzit.
Eram imbracata in niste pantaloni scurti de blugi, cu un hanorac cu maneca scurta si gluga gri si adidasi.
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 6 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 12:56

~Seung~
Eram bine dispus si cand am mai vazut'o si pe Bommie m'am simtit si mai bine..
-Hey neatza! Ai dormit bine? [spun eu zambind]

~Mi Nyu~
Am profitat ca Bommie a plecat inaintea mea la cantina si am scris o lista pentru Seung.. cu ce trebuie sa cumpere din oras.. adik sa cumparam.. in fine.. Bommie s'a comportat cam ciudat in dimineata asta.. abea dak a vorbit cu mine.. ce o fi cu ea?.. :-s.. am bagat lista in buzunar si m'am indreptat spre cantina.. cand am ajuns i'am vazut pe Bommie,Seung, Hong Ki si..Shi Hoo :-L.. nemernicul.. o sa mi'o plateasca.. asa ca m'am dus in bucatarie si am luat o portie de cereala.. m'am intors in cantina si m'am apropiat incet de ei.. facandu'le semn sa taca.. [Shi Hoo statea cu spatele la usa..].. am ridicat castronul si i lam pus in cap..[=))] spunand:
-Sa mai faci glume pe seama mea de'acum! x(
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Cantina - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 6 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 13:18

~Shi-hoo~

Eram departe, cufundat in ganduri, cand ma trezesc cu ceva in cap... Tresar rau, nu gluma, cine se astepta la asa ceva? Tot campul meu vizual a fost blocat de lichidul alb care mi se prelingea din par. Imi scapa din mana betisoarele cu care ma jucam. Stau asa cu capul aplecat un timp.

-Puah! frizura mea e distrusa! Suflu laptele care ajunsese la nas si la gura si stopesc putin in jur, fara a murdarii pe nimeni, insa. Iau servetelul de pe masa si ma sterg pe fata. Faceam toate astea foarte calm. Imi culeg din par cerealele prinse acolo si le pun in farfuria neinceputa din fata mea, peste orez.

Hong Ki si Seung stateau la masa. Cine naiba facuse asta atunci?
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 6 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 13:23

~Bommie~
Am ramas cu gura cascata cand am vazut... Da' de ce facuse asta? Pentru faza de aseara? Oricum... era exagerat. Mi-am scotocit prin geanta si am scos un pachetel de servetele pe care i l-am intins peste masa, apoi i-am impins capul in jos sa-i iau cerealele ramase.

~Hong Ki~
Am pufnit in ras la cum i se scurgea laptele asa frumos, parul inchegat in lapte cu ciocolata si cerealele printre firele de par.
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 6 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 13:28

~Mi Nyu~
"-Bo? ce face?.. il ajuta? ea? tocmai ea?" mi'am spus in gand.. eh ce mai conteaza? razbunarea mea e implinita..>:).. m'am asezat si eu pe banca si i'am zambit ironic lui Shi Hoo
-Iti plac cerealele,nu'i asa?

~Seung~
M'am uitat chioras la Bommie.. chiar il ajuta.. asta era ciudat..
ma abtineam s'a nu rad..[cu greu]..era prietenul meu, dar situatia asta era prea amuzanta =))..
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Cantina - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 6 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 13:35

~Shi-hoo~

O las pe Bommie sa-mi ia alea din par, apoi ma uit la ea cu gura cascata.

-Banuiesc ca astepti niste multumiri... Imi inclin capul in semn de multumire, iar cand mi-l ridic o strapung pe Mi Nyu cu privirea. I-am intors zambetul si i-am raspuns:

-Mai ales dimineata! :D Dar tie, iti place orezul, sau il pastrez pentru la pranz? Ridicasem farfuria mea si i-o aratam peste masa. Nu aveam de gand sa o murdaresc, dar ma uitam totusi amenintator pentru ca vroiam sa vad cum reactioneaza...
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 6 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 13:45

~Bommie~
Nu facusem asta pentru multumiri. Dar fusesem tradata si ma durea, asa ca trebuia sa fac ceva. Mi-am baut iaurtul in liniste. Nu voiam sa fiu luata la intrebari si prostii de astea. Si asa abia mormaisem un ,,mda, neatza, bine" cu jumatate de gura si cu privirea in paharul cu iaurt. Nici nu voiam sa il privesc in fata.

~Hong Ki~
Mi-a pierit rasul cand a indreptat farfuria cu orez spre Mi Nyu.
-Shi Hoo, poate vrei sa intri cu capul sub masa. Nu te iei de sor'mea.


Ultima editare efectuata de catre Diia in Mier 24 Aug 2011, 13:57, editata de 1 ori
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 6 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 13:51

~Mi Nyu~
Cand l'am vazut ca ridica si el bolul cu orez.. am ezitat in a zice ceva crezand ca o sa'mi arunce orezul in fatza..da' nu am lasat sa se vada is mi'am pastrat calmul..
-Hm.. normal ca imi place.. [uitandu'ma la bol] Hai da'i drumul.. dak chiar vrei sa o faci..[ridicand din umeri]..[la urma urmei era doar orez.. dar numai sa indrazneasca si o sa vada el..]
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Cantina - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 6 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 14:07

~Shi-hoo~

Ma uit si la Hong Ki:

-Atat asteptam! O reactie din partea ta, fratioare! Inca o data am dreptate cand afirm ceva [ma refeream la discutia avuta prin usa de la baie]. O sa tin minte ca iti place orezul, Mi Nyu! ma intorc eu spre ea. Trantesc apoi farfuria pe masa si ma ridic in picioare.
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 6 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 14:12

~Hong Ki~
Am deschis gura sa zic ceva da' am inchis-o inapoi. Oare de ce uneori gandeam cu gura nu cu capul? Am tacut si m-am facut ca nu l-am auzit. Mda...discutia prin usa de la baie. Cat de aiurea suna.
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 6 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 14:15

~Mi Nyu~
I'am zambit lui Hong Ki cand imi luase apararea.. ^^
-De ce vroiai o reactie din partea lui? il intreb pe Shi Hoo.. adik era de asteptat odata ce suntem ca fratii,nu crezi? /:)
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Cantina - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 6 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 14:24

~Shi-hoo~

Dadeam sa plec spre baie cand o aud pe Mi Nyu.

-"Fratiorul tau" tau n-a negat nimic si stie el la ce ma refer!

Aish! cand ma gandeam ca fata asta ma trezise din visare imi venea s-o trimit undeva... :-< Unde esti, Hyo Ri? Am atata nevoie de tine... Ajung la baie si bag pur si simplu capul sub chiuveta. Cand consider ca parul s-a curatat indeajuns, ma intorc in sala de mese si o astept...
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 6 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 14:36

~Bommie~
Stateam rupta de realitate cu privirea in paharul aproape gol. Auzeam vocile pe langa mine ca de la capatul unei pesteri, eu fiind inauntru, ei afara.

~Hong Ki~
Inspiram si expiram adanc, incercand sa ma abtin sa nu-i zic vreo doua de sa ma tina minte. O cauta cu lumanarea, si-o cauta bine.


Ultima editare efectuata de catre Diia in Mier 24 Aug 2011, 15:04, editata de 1 ori
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 6 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 14:41

~Mi Nyu~
Oficial eram in ceata.. Bommie era parca pe alta planeta, iar astia doi numai ei stiu ce vorbesc..
"-Vai! petrecerea!.. era sa uit!.." m'am ridicat si am scos din buzunar lista.. apoi m'am dus la Seung si cum nu puteam sa'l scot afara sa'i spun ceva.. pentru ca ar fi intrat la banuieli.. m'am aplecat si i'am soptit la ureche:
-Asta e lista cu ce avem nevoie din oras..[punandu'i lista in mana].. iti voi explica mai bine mai tarziu.. ne vedem in sala de sport peste 1 ora? de acord?

~Seung~
Am luat lista si am incuvintat din cap..
~Mi Nyu~
Astea fiind spuse mam intors la locul meu..
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Cantina - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 6 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 14:50

~Shi-hoo~

Nu mai eram complet aerian. Apa aia rece ma mai trezise. O vad pe Mi Nyu ca se scoala de la masa :O Ce naiba mai vrea sa-mi faca? Apuc cu mana tava mea si ma pregatesc de aparare. Numai ca ea trece de mine si se opreste la Seung. Raman perplex cand vad ca se apleaca la urechea lui :O Ma uit intai la Bommie [imi luase apararea azi], apoi la Hong Ki. Nici unul dintre ei nu era in stare sa-si explice ce se intampla.
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 6 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 14:57

~Bommie~
Voiam sa beau ultima gura de iaurt din pahar cand am vazut ce face Mi Nyu si-am vazut negru in fata ochilor. M-am si innecat cu iaurtul. Am aruncat paharul cu ce mai ramasese cat colo, pe jos si m-am ridicat de la masa cu un mers incercand sa para sictirit, si cred ca imi iesea, pentru ca eram nervoasa. M-am dus in bucatarie.
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 6 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 15:02

~Mi Nyu~
-Ce o fi cu ea? spun eu uitandu'ma cum pleaca spre bucatarie apoi uitandu'ma la Seung..:-s

~Seung~
M'am ridicat fara sa spun nimic si m'am dus dupa ea in bucatarie..
-Ce'i cu tine? Te simti bine? [spun eu intrand]
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Cantina - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 6 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 15:10

~Shi-hoo~

Imi dau ochii peste cap si mormai in barba:

-Ce ti-e si cu oamenii astia!? Complica mereu lucrurile! Si cand te gandesti ca numai "don'soara careia ii place orezul dar arunca cu cereale" este de vina! Hong Ki e asa de incapatanat incat nici macar nu o intreaba ce i-a spus lui Seung. Asa ca preiau eu initiativa, acum ca personajele principale au plecat:

-Ce secrete aveti voi doi?
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 6 Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 15:18

~Bommie~
Speram sa nu vina nimeni sa ma ia la intrebari.
Dar de unde atata noroc?
Cand l-am vazut ca venise dupa mine, am apucat ce-am nimerit, dupa sunet cred ca era o farfurie, si am aruncat-o cat colo tipand:
-Pleaca!
Sus In jos
Continut sponsorizat
Rank:
Cantina - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 6 Icon_minitime

Sus In jos

Cantina

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus
Pagina 6 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
KDPR :: Zona distractiei :: Joc de rol :: Tabara Jeonju-