KDPR
Vino alaturi de noi in comunitatea fanilorCoreei. Click pe ,,Inregistrare" si afla informatii despre Coreea, despre anumite seriale, rasfoieste paginile cu poze si spune-ti parerea.
KDPR
Vino alaturi de noi in comunitatea fanilorCoreei. Click pe ,,Inregistrare" si afla informatii despre Coreea, despre anumite seriale, rasfoieste paginile cu poze si spune-ti parerea.

KDPR

 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi|

Cantina

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Cantina Cantina - Pagina 2 Icon_minitimeDum 05 Iun 2011, 09:32

Rezumarea primului mesaj :

Aici este cantina.
Sus In jos
AutorMesaj
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Cantina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 2 Icon_minitimeLun 01 Aug 2011, 12:55

~Hyo Ri~
Mi se pare mie sau baiatul asta imi da ordine?imi zic eu in timp ce el se indrepta spre baie..
Putin indignata ma duc spre bucatarie.Pe bucatareasa ia-o de unde nu-i.Norocul a facut ca pe masa sa gasesc doua tavi cu mancare,se pare ca femeia se tinuse de cuvant si ne-a oprit portile,am laut tavile pe rand si le-am asezat pe o masa.
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Cantina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 2 Icon_minitimeLun 01 Aug 2011, 13:08

~Shi-hoo~

Intru in baie si primul lucru pe care il vad e un tip bandajat de parca i se sparsese o sticla in cap, cu parul cam valvoi si buzele albe. Scoate limba la mine. Mai bine zis, prima data vazusem oglinda. Ma apropii de ea si dau drumul la apa. Rece. Imi simtisem buzele uscate, desi bausem in sala de prim ajutor doua pahare pline cu apa. Imi spal mainile si fata, iar bretonul incerc sa-l curat de sangele uscat.

Ma intorc in cantina si ma asez la masa pe care vad o tava cu mancare. Numai bine ca vine si Hyo Ri dinspre bucatarie cu alta tava. Eu ma asezasem pe cealalta parte a mesei, adica asteptam sa fiu servit. Servit, huh?! De fapt, mi se tranteste tava in fata fara nicio ceremonie.
Sus In jos
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Cantina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 2 Icon_minitimeLun 01 Aug 2011, 13:15

~Hyo Ri~
Am asezat si a doua tava pe masa in fata lui Shi-hoo,care parea cam nemultumit,da' la ce se astepta? doar n-o sa-l hranesc eu cu lingurita? O fi inca in covalescenta da' nici chiar asa.
M-am asezat si eu la masa si am inceput sa devorez ce aveam pe tava.
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Cantina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 2 Icon_minitimeLun 01 Aug 2011, 13:23

~Shi-hoo~

Dupa ce am mormait un "multumesc!", iau lingura (betisoarele nu mi-ar fi fost de folos la ce foame aveam eu) si atac orezul din farfurie. Mananc incontinuu ceva timp, apoi ma opresc sa respir. Ma uit la Hyo Ri pe tava. Mancase cam jumatate din ce avea pe farfurii.

-Mai vreau! ii zic eu.
Sus In jos
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Cantina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 2 Icon_minitimeLun 01 Aug 2011, 13:35

~Hyo Ri~
L-am auzit spunandu-mi un "multumesc" cam cu jumatate de gura.I-am zis si eu "cu placere" apoi am vazut ca s-a apucat de mancat cu pofta,de parca nu mai mancase de cateva saptamani bune.
Cand mi-a zis ca mai vrea,m-am uitat la el in tava si nu mica mi-a fost mirare cand am vazut ca golise toate farfuriile.Ii curgeau picaturi de apa din par dar parea sa nici nu observe.Atunci m-am ridicat,desi nu terminasem,i-am luat farfuria de orez si i-am zis:
-Ma duc sa vad daca mai este,intotdeauna ramane mai mult orez.
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 2 Icon_minitimeVin 05 Aug 2011, 13:22

~Seung~
Ajuns si la cantina.. observ.. nimic :)) nu era nimeni la cantina..pustiu :)).. ehh.. asta e..[ridicand din umeri].. m'am dus la bucatareasa si ii cer doua portii.. din ce era la micul de jun :)) si ma pun la o masa.. sa o astept pe Bommie..[intre timp mi'am scos telefonul si am inceput sa butonez...]
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Cantina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 2 Icon_minitimeDum 07 Aug 2011, 11:03

~Shi-hoo~

Intru in cantina si observ ca nu e nimeni, cu exceptia lui Seung care butona la telefon. Trec pe langa el si il bat de doua ori cu palma pe umar in semn de salut ca nu apucasem sa ne zicem nici "buna dimineata", dar mai ales in semn de "succes, amice!". Trecusem prin fata dormitoarelor fetelor, iar vestea despre despartirea lui de Sun Hi se imprastiase. N-o vazusem pe Bommie pe acolo; poate inca dormea si nu aflase. Ma intrebam cum avea de gand Seung sa treaca la atac, fiindca stiam motivul pentru care procedase asa. Dar asta putea astepta. Pe mine ma interesa altceva acum.

-Ce as putea lua cu mine la picnic? Dimineata mancam sandwhich-uri asa ca ma duc direct in bucatarie si caut ceva asemanator cu un cos.
Sus In jos
rebeccutzaDoamna la bucatarierebeccutza
Rank: Doamna la bucatarie
Mesaje : 237
Reputatie : 1
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 23
Localizare : Loc.Bacau,Jud.Bacau
Cantina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 2 Icon_minitimeMier 10 Aug 2011, 02:05

~Ji Min~
M-am dus la cantina sa iau micul dejun si nu am gasit pe nimeni acolo.Am intrat in bucatarie si am dat cu ochii de bucatareasa pe care am rugat-o sa imi pregateasca ceva de mancare.Mi-a dat o tava in care se aflau cateva felii cu gem si unt si un pahar cu lapte.
M-am asezat la o masa si am inceput sa mananc cu pofta.
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 2 Icon_minitimeMar 16 Aug 2011, 10:46

~Bommie~
Am ajuns in cantina intr-un sfarsit. Sper ca nu se suparase pe mine ca eram cam intarziata. M-am uitat prin cantina si l-am vazut stand singur la o masa, cu spatele spre usa, jucandu-se pe telefon dupa cum statea aplecat. M-am dus spre el incet in spatele lui si ma uitam peste umar cum butoneaza.
-Ce faci? am zis deodata.
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 2 Icon_minitimeMar 16 Aug 2011, 10:50

~Seung~
Eram foarte concentrat la jocul meu :)) [altceva mai bun de facut nu aveam :))] si numai ce o aud pe Bommie dintr'o data..
-A! [am tresarit si mam intors brusc] Pe bune.. ai un obicei sa sperii oamenii :))
Ma jucam.. si te asteptam.. ia loc
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 2 Icon_minitimeMar 16 Aug 2011, 11:01

~Bommie~
Am zambit dulce si m-am asezat.
-Te-am speriat? Scuze... astepti de mult?
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 2 Icon_minitimeMar 16 Aug 2011, 11:03

~Seung~
-De ceva timp.. am terminat jocul de vro 2 ori :)).. da' nu mai conteaza acum :-j tie foame? [spun eu zambind]
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 2 Icon_minitimeMar 16 Aug 2011, 11:14

~Bommie~
-Oh...scuze am avut ceva treaba si am stat de vorba cu cineva... Pai, nu prea mananc dimineata, dar... fie .
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 2 Icon_minitimeMar 16 Aug 2011, 11:15

~Seung~
-Ce? tie frica sa nu te ingrasi? :)) spun eu in gluma.. Ce ai vrea sa mananci?
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 2 Icon_minitimeMar 16 Aug 2011, 11:21

~Bommie~
-Ah... daca ai fi fata ai sti cum e, am zis razand. Dar oricum m-am obisnuit asa. Hm, cred ca voi lua doar un iaurt, ceva usor. Tu?
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 2 Icon_minitimeMar 16 Aug 2011, 11:31

~Seung~
Am ras apoi am spus:
-Hmm.. eu cred ca am sa'mi iau un sandwhich ceva [ridicand din umeri].. Vin imediat... [ridicandu'ma de la masa si ducandu'ma la bucatareasca.. dupa ce mi'a dat mancarea m'am intors.. si am pus tava pe masa.. m'am asezat.. si am zis]
-Uite'ti iaurtul.. ;)
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 2 Icon_minitimeMar 16 Aug 2011, 11:35

~Bommie~
Am incuviintat si am asteptat sa se intoarca.
-Mersi, am spus luand iaurtul dar fara sa-l desfac. Hm, voiai sa-mi zici ceva? Sau iti era doar foame?
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 2 Icon_minitimeMar 16 Aug 2011, 11:47

~Seung~
-Huh? Sa'ti zic ceva?.. Poate da,poate nu..[zambind].. dar mai mult imi era foame ;) [muscand din sandwhich]
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 2 Icon_minitimeMar 16 Aug 2011, 12:09

~Bommie~
Am inceput sa rad desfacand capacul de la iaurt.
-Am inteles.
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 2 Icon_minitimeMar 16 Aug 2011, 12:14

~Seung~
Hmm.. se pare ca nu'si da seama ce ar putea fi.. :)).. ehh.. o sa'i spun eu.. mai incolo..
-Ti'a spus ceva Sun Hi? [mam interesat eu.. sa stiu dak stie ceva ceva.. sau deloc:))]
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 2 Icon_minitimeMar 16 Aug 2011, 12:18

~Bommie~
Am luat o gura de iaurt si l-am luat de la gura incruntandu-ma si am dat cu mana in eventualitatea ca arat ca o pisica.
-Nu, ce sa-mi zica?
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 2 Icon_minitimeMar 16 Aug 2011, 12:28

Deci nu.. bine de stiut..
-A, nu nimic.. [muscand iar din sandwich]..
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 2 Icon_minitimeMar 16 Aug 2011, 12:37

~Bommie~
Am simtit ca imi ascunde ceva si m-am simtit un pic aiurea, dar mi-am muscat limba sa tac.
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Cantina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 2 Icon_minitimeMar 16 Aug 2011, 12:43

~Shi-hoo~

-Dap, macar mi-a zis "multumesc"... Eu inca ma mai gandeam la Hyo Ri.

Intru in cantina, acum era mai populata, si ma indrept direct spre bucatarie. Trec pe langa masa lui Seung, care acum era in sfarsit alaturi de Bommie si deschid usa. Nu am mai inchis-o ca lumea fiindca stiam ca nu stau mult. Am luat de pe dulap o cana mare de sticla in care incapea cam un litru jumate de apa (nu stateam acum sa caut ceva mai potrivit) si am umplut-o dintr-o sticla de la frigider. Mai iau apoi un pahar gol si ma intorc spre usa.

-Nu se putea sa le fi apucat si eu cum trebuie? Nu, imi raspund singur. Cu mana stanga apucasem ce era mai greu... Pai se putea altfel?

Incheietura lovita mi-a cedat si am varsat in fata usii aproape toata apa din cana. M-am intors repede ca sa nu imi scape pe jos si cana si am vrut sa o pun pe masa. Dar pana la masa era ceva distanta, asa ca s-a facut tandari pana sa apuc eu sa fac toti pasii necesari.
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 2 Icon_minitimeMar 16 Aug 2011, 13:00

~Seung~
Dintr'o data s'a auzit un zgomot ciudat.. si cum Shi Hoo era prin imprejurimi m'am gandit ca iar a intrat in ceva.. "Ce baiat" imi spun in gand..
m'am ridicat de la masa hotarat sa ma duc sa vad dak a patit ceva..
-Vin imediat... ii spun zambind lui Bommie si ma indrept spre Shi Hoo.. nu apuc bine sa trec cu amandoua picioarele pragul ca ma pomenesc ca imi aluneca, ma dezechilibrez si cum nu am reusit sa ma prind de nimic.. pic in fund! X(
-Aish!! Shi Hoo!!! [tipand]
Sus In jos
Continut sponsorizat
Rank:
Cantina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos

Cantina

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus
Pagina 2 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
KDPR :: Zona distractiei :: Joc de rol :: Tabara Jeonju-