KDPR
Vino alaturi de noi in comunitatea fanilorCoreei. Click pe ,,Inregistrare" si afla informatii despre Coreea, despre anumite seriale, rasfoieste paginile cu poze si spune-ti parerea.
KDPR
Vino alaturi de noi in comunitatea fanilorCoreei. Click pe ,,Inregistrare" si afla informatii despre Coreea, despre anumite seriale, rasfoieste paginile cu poze si spune-ti parerea.

KDPR

 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi|

Cantina

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Cantina Cantina - Pagina 5 Icon_minitimeDum 05 Iun 2011, 09:32

Rezumarea primului mesaj :

Aici este cantina.
Sus In jos
AutorMesaj
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Cantina - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 5 Icon_minitimeDum 21 Aug 2011, 04:42

~Hyo Ri~
Ma uitam cu coada ochiului la Shi-hoo in timp ce citea mesajul,eram curioasa ce scria in el.Intre timp am observat cum ceilalti doi baieti stateau inghesuiti ca sardinele si se impingeau unul in altul,priveliste destul de comica.
Deodata aud un zgomot si cand ma uit in jos realizez ca Shi-hoo tocmai isi scapase lingura.
-Ce s-a intamplat?l-am intrebat
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 5 Icon_minitimeDum 21 Aug 2011, 05:02

~Seung~
Cand Hong Ki s'a inpins in mine ca si cum nas fi fost acolo, mam uitat urat la el si iam zis:
-Mda..sigur ia un loc :-L
[mi'am dat seama ca Shi Hoo isi scapase lingura din cauza mesajului, da' nu m'a interesat asa ca am continuat sa mananc mai departe..]

~Mi Nyu~
Imi era din nou foame.. ma rog era de asteptat avand in vedere ca nu mancasem decat un mar toata ziua.. dar mna.. m'am dus direct in bucatarie si mi'am pus in tava ceva de mancare.. apoi am cotit in cantina si am zarito pe Bommie si Hyo Ri + baietii.. si cum mai era un loc liber m'am indreptat spre ei..
-Hey! [asezandu'ma]
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 5 Icon_minitimeDum 21 Aug 2011, 05:08

~Bommie~
Mi-am dat ochii peste cap.
-Da' nu va ajung locurile?

~Hong Ki~
M-am uitat ranjind la Shi Hoo.
-Sincer? Nu... stati voi prea bine si eu cu juma' de fund pe afara. E frumos asa?
M-am intors spre Bommie.
-Pai daca astia doi ocupa prea mult? Ce? N-o sa se simta ca niste gay daca se apropie si ei un pic.

~Bommie~
Mi-am dat din nou ochii peste cap.
Venise si Min Nyu.
-Hey!
Noi i-am facut loc frumos.
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Cantina - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 5 Icon_minitimeDum 21 Aug 2011, 05:17

~Shi-hoo~

Daca ar sti Hong Ki ca noi statusem unu' peste altu' s-ar aseza de partea cealalta a mesei. Ma manca limba sa-i spun, dar eram nevoit sa-i raspund lui Hyo Ri:

-Secret S asta... o fi aflat cat de putin imi pasa de ea si ma bombardeaza acum cu mesaje din care nu pricep mare lucru. Zice ceva de niste manusi si de mop. Voi astia cu mai multa experienta, la ce se refera? ii intreb pe Seung si pe Bommie, dupa ce le citesc mesajul.
Sus In jos
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Cantina - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 5 Icon_minitimeDum 21 Aug 2011, 05:23

~Hyo Ri~
-Aigoo,manusi si mop?am zis eu,abtinandu-ma sa nu izbucnesc in ras.Chiar nu iti dai seama ce vrea sa insemne asta?Mai mult ca sigur te pune sa cureti pe undeva,in urma incidentului cu bataia aia cu apa probabil da' daca asta e motivul atunci cum de Seung a scapat,ca doar amandoi v-ati balacit?
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 5 Icon_minitimeDum 21 Aug 2011, 05:28

~Seung~
-Hmm... cred ca mai mult vrea sa zica ca supraveghetorii au aflat deja de "joaca" noastra si intr'un fel iti spune sa te pregatesti.. [atunci am scos si eu telefon din buzunar sa vad dak nu cumva primisem si eu un mesaj.. dar nimic..]
-Asta e ciudat.. eu nu am primit nimic.. [ridicand din umeri]
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 5 Icon_minitimeDum 21 Aug 2011, 05:35

~Bommie~
M-a pufnit rasul. Manusi si mop? Vreau s-o vad si pe asta.
Dar Seung oare cum de nu era pedepsit?

~Hong Ki~
-Asa... si daca tot e un subiect ,,interesant" imi ziceti si mie ce boala ati facut?
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Cantina - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 5 Icon_minitimeDum 21 Aug 2011, 05:45

~Shi-hoo~

-Stati asa! Clipesc des din ochi, eu tot nu intelegeam. Imi schimb pozitia si imi pun coatele pe masa, uitasem ca nu e politicos, dar in fine. EU? Aaa, da. Pai oricum aveam de gand sa adun cioburile alea, nu va faceti griji. [la mine totul se rezuma la bucatarie, nu-mi trecea prin cap ca trebuia sa iau la frecat toate podele, de la cantina pana la sala de sport].
Sus In jos
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Cantina - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 5 Icon_minitimeDum 21 Aug 2011, 05:53

~Hyo Ri~
-Dupa cum suna mesajul ma tem ca nu se rezuma totul la stransul cioburilor din bucatarie:|i-am spus eu,incercand sa-l faca sa constientizeze ce il astepta.Orcum nu-ti fa griji,o sa-ti dau si eu o mana de ajutor,am continuat zambind si clipind din ochi.
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 5 Icon_minitimeDum 21 Aug 2011, 06:00

~Mi Nyu~
-Cam da.. nu cred ca se rezuma doar la bucatarie.. la ce dezastru ati facut.. nu cred ca vor fi prea indulcenti supraveghetorii..:-s.. ehh, dar nu te poti plange,nu? ia uite ce ajutor ti'ai gasit.. :>:>

Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 5 Icon_minitimeDum 21 Aug 2011, 06:07

~Hong Ki~
Aproape cadeam de pe banca de ras. Shi Hoo cu un mop in mana si-o galeata cu apa si detergent... si carpe...si eventual halat... mama, asta trebuia filmata. I-o puneam langa pat.
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Cantina - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 5 Icon_minitimeDum 21 Aug 2011, 06:19

~Shi-hoo~

Partea proasta era ca incepeam sa constientizez ce vrea sa zica mesajul ala. Partea si mai proasta era ca nu exista nicio parte buna. Cu ce ma ajuta pe mine faptul ca Hyo Ri se oferise dintre toti [!] [sa te simti, Seung!] sa stea cu mine? N-as mai avea chef de curatat nimic daca ea s-ar fatai pe langa mine. Intelegeam, da, dar nu-mi venea sa cred...

-Si Seung ce face daca eu o sa fiu pus sa curat podele? Matura curtea?
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 5 Icon_minitimeDum 21 Aug 2011, 06:25

~Seung~
Eu? Nam primit nici un mesaj.. dak cineva ar fi stiut dak avea sa fiu si eu pedepsit aia era Secret S chiar dak nu'mi place sa recunosc.. asa ca.. Spor la treaba, amice!

~Mi Nyu~
Ma amuza teribil situatia asta:)) iar Shi Hoo cu manusi si un mop in mana si mai tare :))
Sus In jos
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Cantina - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 5 Icon_minitimeDum 21 Aug 2011, 10:04

~Hyo Ri~
-Nici eu nu inteleg,Seung cum de nu a primit niciun mesaj,el nu e vinovat cu nimic pentru tot dezastrul ala,ca doar Shi-hoo n-a facut de unul singur toata tarasenia asta,nu?Are si Seung partea lui de vina,nu e corect sa fie pedepsit numai Shi-hoo...am mormait eu acolo sperand sa ma bage cineva in seama.
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 5 Icon_minitimeDum 21 Aug 2011, 10:16

~Bommie~
Nu stiam ce sa spun... Eram constienta ca avea si Seung partea lui de vina... nu intelegeam cum de el iesise basma curata...si chiar si noi, fetele... la urma urmei si noi fusesem implicate in asta.

~Hong Ki~
Eu inca imi faceam imagini cu Shi Hoo si ma amuza al naibii. Mai aveam putin si ma duceam jos de pe banca de ras.
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Cantina - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 5 Icon_minitimeDum 21 Aug 2011, 10:26

~Shi-hoo~

Cand am auzit-o pe Hyo Ri mi-a venit sa sar peste masa si sa o iau in brate, uitand pana si de faptul ca Hong Ki a ras aproape tot timpul de cand a venit aici. Se pare ca i-a priit somnul in plus.

-Nu o sa fie nevoie sa ma ajuti, Hyo Ri. Ma sacrific eu pentru toti. Hong Ki sa zica mersi ca nu e implicat ca pentru el nu ma sacrificam! zic eu si ma intorc spre el, poate poate s-o opri din ras.
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 5 Icon_minitimeDum 21 Aug 2011, 10:31

~Seung~
Era ciudat ca eu nu primisem pedeaspsa.. si stiu ca asta nu era privit cu ochi buni de nimeni, mai ales de domnu' razbunare.. dar na..doar nu's asa de prost incat sa ma ofer sa ajut si eu cand eu am ceva mult mai important de facut decat sa dau cu mopul...:-?? asta e.. norocul meu :))

~Mi Nyu~
Hong Ki radea de sa pice de pe banca :)) te apuca si pe tine rasul numai uitandu'te la el:))... si totusi nu stie ce au facut baietii :))
-Ai intrebat mai devreme ce "boala" au facut baietii..[uitandu'ma la el] ei bine.. pe scurt..sau jucat cu apa.. :)) au facut o mica "baitza"..
Sus In jos
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Cantina - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 5 Icon_minitimeDum 21 Aug 2011, 10:42

~Hyo Ri~
Il priveam pe Hong Ki,oare ce isi imagina de mai avea un pic si cadea de pe banca?Intre timp ma gandeam ce as mai puteam spune,ma simteam oarecum
coplesita de situatie.Dupa ce am reflectat un minut m-am intors catre Shi-hoo si i-am spus
-Cine a zis ca trebuie sa te sacrifici? O sa te ajut si eu si cu asta basta.


Ultima editare efectuata de catre anamaria in Dum 21 Aug 2011, 10:52, editata de 1 ori
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 5 Icon_minitimeDum 21 Aug 2011, 10:50

~Bommie~
Ma uitam chioras la Hong Ki.
-Ai nevoie de un calmant?

~Hong Ki~
M-am oprit din ras intr-un fel...si final sa ascult explicatii.
Am ,,batut-o" pe mana zambind.
-Uite cineva care ma asculta si pe mine.
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Cantina - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 5 Icon_minitimeDum 21 Aug 2011, 11:01

~Shi-hoo~

-Mah, tie ti-o fi cald si nu sti cam sa-mi spui! ii zic eu lui Hong Ki. Mi se fac imediat ochii mari cand vad ca o bate pe Mi Nyu pe mana. Altii care se merita unu' pe altul. [-( Ma ridic si ii spun lui Hyo Ri:

-Nu, tu ramai sa mananci in continuare. Ma duc sa matur cioburile din bucatarie si apoi sa ma schimb.
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 5 Icon_minitimeDum 21 Aug 2011, 11:12

~Mi Nyu~
Iam zambit lui Hong Ki :D.. nu era nimic iesit din comun..ne cunosteam de atatia ani.. i'am observat gestul lui Shi Hoo da' nu lam bagat in seama :-j oare ce'si imagineaza? :)) eu si Hong Ki suntem ca fratii.. da' poate el nu stie :-? in fine :))

~Seung~
Nu ma interesau discutiile din jurul meu.. imi bateam capul ce sa'i cumpar lui Bommie.. si nimic nu mi se parea potrivit.. off! la naiba!
Sus In jos
anamariaModerator globalanamaria
Rank: Moderator global
Mesaje : 6943
Reputatie : 14
Data de inscriere : 12/08/2010
Varsta : 26
Localizare : Bacau
Cantina - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 5 Icon_minitimeDum 21 Aug 2011, 11:23

~Hyo Ri~
Nu-mi mai ardea de mancat,dar nici n-aveam de gand sa ma duc dupa el,ceva imi spunea ca vroia sa fie singur.
Am ramas acolo la masa,nemiscata,privind tinta tavanul.Am stat asa cateva minute apoi m-am gandit ca ar cam trebui sa ma duc si eu in dormitor,ca nu prea mai aveam ce face aici...


Ultima editare efectuata de catre anamaria in Dum 21 Aug 2011, 11:46, editata de 1 ori
Sus In jos
Mi YoungAdmin FondatorMi Young
Rank: Admin Fondator
Mesaje : 6357
Reputatie : 48
Data de inscriere : 05/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 5 Icon_minitimeDum 21 Aug 2011, 11:40

~Bommie~
Era asa... liniste. Sinistru de liniste. Nici Hong Ki nu mai radea... Mi Nyu mutise... Seung era pe alta planeta. Voiam sa zic ceva. Dar nu stiam ce.

~Hong Ki~
Ma enerva cand era liniste.
Sus In jos
DaMoModeratorDaMo
Rank: Moderator
Mesaje : 3169
Reputatie : 3
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 31
Cantina - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 5 Icon_minitimeDum 21 Aug 2011, 11:50

~Shi-hoo~

Am pus cioburile de pe faras in cosul de gunoi si am vrut sa ies in curte.

-Seong Shi-hoo! O voce de barbat ma striga. Incremenesc, nu ma asteptam ca supraveghetorul sa se intoarca in tabara asa de repede. Imi zice sa fac bine si sa ma duc in sala de sport si sa fac ordine peste tot si sa zic mersi ca nu ma pune sa fac curat prin toata tabara. Cealalta varianta era sa-mi fac bagajul. Ii spun ca am inteles. Nu avea rost sa ii explic faptul ca nu eram doar eu de vina, asa ca dau o fuga pana in sala de prim ajutor [era mereu cineva acolo, chiar si in weekend-uri] si imi iau niste bandaje.
Sus In jos
Yun HeeAdministratorYun Hee
Rank: Administrator
Mesaje : 9626
Reputatie : 13
Data de inscriere : 17/03/2011
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Cantina - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 5 Icon_minitimeDum 21 Aug 2011, 12:02

~Seung~
Frate.. se lasase asa o liniste..iar pe mine ma durea ink spatele.. si mi se invarteau si sute de ganduri prin cap....vroiam sa ma intind putin.. asa ca am spus:
-Eu.. aa.. nu ma simt prea bine.. ma duc sa ma intind putin.. aa..vii Hong Ki?
Sus In jos
Continut sponsorizat
Rank:
Cantina - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Cantina Cantina - Pagina 5 Icon_minitime

Sus In jos

Cantina

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus
Pagina 5 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
KDPR :: Zona distractiei :: Joc de rol :: Tabara Jeonju-